Donice miejskie z cortenu - ulica, skwer, park

Donice miejskie uliczne na skwery i bulwary

Stal Corten, nazywana również stalą odporną na warunki atmosferyczne, nadal jest popularnym materiałem ze względu na swój artystyczny urok. Ciepłe, zróżnicowane odcienie kolorów i wytrzymałość, przy niewielkiej lub żadnej konserwacji, czyni ten żywy materiał bardzo wyjątkowym, dlatego wybór stali corten do aranżacji przestrzeni miejskiej jest oczywisty i nie wymaga zastanowienia.

Aktywne filtry.

Stal corten - metal, który żyje w przestrzeni miejskiej

Historia metalu corten rozpoczęła się w 1933 r i pochodzi tak naprawdę od dwóch angielskich słów „ cor-ten ”, które określają jego główne cechy: „ Cor-rosion resistance ” oraz „ Ten-sile strength ”, czyli wysokiej odporności na korozję i mechanikę, który dziś, ze względu na swoją zdolność łączenia funkcjonalności i estetyki, jest szeroko stosowany w wielu sektorach, od budownictwa, przez drogi, aż po konteksty dekoracyjne. Ogromny sukces stali corten jest niewątpliwie zasługą jej zdolności do samodzielnej ochrony. Metal ten w rzeczywistości podczas procesu utleniania pokryty jest patyną składającą się z porowatej warstwy zewnętrznej i bardzo cienkiej warstwy wewnętrznej bogatej w miedź, chrom i fosfor, która jest amorficzna i nieprzepuszczalna.

Powłoka ta, w normalnych warunkach środowiskowych, tworzy się w ciągu około 18-36 miesięcy, a jej kolor zmienia się od początkowego koloru pomarańczowego do czerwonobrązowego. Jest to, co powszechnie nazywa się „rdzą”, ale dla cortenu, właśnie ze względu na swoje właściwości chromatyczne w połączeniu z funkcjonalnymi, jest ochronny i nadaje się do najróżniejszych rozwiązań projektowych. Mało tego, jeśli ta patyna zostanie zarysowana, proces utleniania rozpoczyna się od nowa, aż do zbudowania nowej ochrony. Dlatego corten jest materiałem, który „żyje i sam się chroni”.

Stal corten w strefie miejskiej

Istnieje wiele kontekstów, w których można zastosować corten. Formy projektowe, które integrują architekturę i krajobraz. W tym przypadku corten jest bohaterem twórczego spotkania sztuki, historii i architektury. Celem jest uczynienie namacalnym tego związku wzajemnych połączeń między elementami architektonicznymi a kontekstem środowiskowym, w którym powstają.

Ciekawym przykładem w tym względzie jest stworzenie przestrzeni miejskiej zdolnej do poprawy życia obywateli i poprawy, w inteligentnej perspektywie. W realnej rzeczywistości metalowe donice corten mogą zostać umieszczone na głównym placu miasta, aby integrowały się z otaczającą przestrzenią, wiążąc i wspierając równowagę między estetyką, funkcjonalnością i architekturą. W ten sposób każdy centymetr placu nabiera własnej wartości i staje się zieloną przestrzenią życiową.

Donice corten w rewitalizacji dystryktu miejskiego

Naturalny obszar pełen szlaków turystycznych. To może wystarczyć, aby opisać piękno małego miasteczka, które postanowiło ożywić siebie i otaczające je terytorium w kreatywny sposób i zgodnie z duchem czasu. Ważne by stworzyć przestrzeń miejską, która może poprawić jakość życia obywateli i uwydatnić z inteligentnej perspektywy całą doskonałość terytorium. Wiele miast i miasteczek bierze udział w projekcie rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju i robi to poprzez planowanie online z filozofią korporacyjną wybierając nowe doświadczenia i nowe historie między architekturą a otaczającym środowiskiem.

Donice corten - rzemiosło buduje terytorium miejskie

Kwiaciarnie cortenowe, mocny punkt projektów, które ożywiają ciekawe rozwiązania estetyczne i scenograficzne w harmonii z kolorystyką zabytkowego centrum miasta i jego otoczenia. Kreatywne spotkanie między sztuką, historią i architekturą, gdzie donice na kwiaty z cortenu pomagają uwydatnić, czyniąc namacalną relację między zielenią a przestrzenią miejską, na której miasto buduje swoje otoczenie.

Dzięki donicom na kwiaty z cortenu możemy wprowadzić nowoczesne rozwiązania i ulepszyć terytorium miasta. Wynika to właśnie ze zintegrowanego projektu krajobrazowego, mającego na celu stworzenie ważnych relacji ze strukturą miejską i ludźmi, którzy tam mieszkają. Bo kiedy to zieleń opowiada za przestrzenie miejskie, to tylko tu kolorowe historie mogą się narodzić!

Donice miejskie z cortenu są wykonane ręcznie, co pozwala stworzyć produkt, który można dostosować do potrzeb różnych przestrzeni i zastosowań. Oprócz standardowych rozmiarów z katalogu, donice mogą być wykonane w niestandardowych kształtach i rozmiarach w zależności od kontekstu, w którym zostaną wstawione. Wyposażone są również w wewnętrzne wzmocnienia i stopki, co umożliwia instalację i ewentualny demontaż z dużą prędkością.

Powłoki corten do dżerseju betonowego w miastach

Corten może być również używany do tworzenia powłok, które można nakładać wokół tradycyjnych bloczków betonowych. W tym przypadku jest to rozwiązanie dla ekonomicznych barierek ochronnych , które wymagają bardzo niewielkiej konserwacji.

Ponadto powłoki można również traktować jako „znaki” centrum miasta. W rzeczywistości produkt z cortenu można dostosować za pomocą grafiki lub grawerunku, aby ożywić element w kontekście miejskim. Panele z cortenu charakteryzują się wysoką jakością rozwiązania i mają ogromny potencjał estetyczny, który nie wymaga nakładów finansowych w zielonym zakątku miasta.