Prostokątne donice corten do domu i ogrodu

Donice prostokątne niskie i wysokie

Bardzo popularne donice prostokątne posłużą do najlepszych projektów wewnętrznych i zewnętrznych. Nasze oszałamiające donice ze stali corten wzbogacą Twoją przestrzeń zewnętrzną ciepłym i naturalnym wyglądem. Z czasem w naturalny sposób ulegną starzeniu i utworzą ochronną warstwę rdzy, nadając donicom wyjątkowy brązowo-pomarańczowy kolor.

Aktywne filtry.

Kupując doniczki do ogrodu, łatwo dać się zmanipulować szerokim wyborom. Ogrodnictwo kontenerowe oferuje różnorodne pojemniki, które różnią się znacznie pod względem materiałów, kształtów i rozmiarów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed zakupem. Duża drewniana donica, kilka małych doniczek z terakoty, niska prostokątna donica metalowa czy wysoka, kwadratowa donica betonowa? To tylko kilka z wielu opcji, które warto rozważyć!

Donice z drewna, metalu czy betonu - którą wybrać i dlaczego?

Nie wystarczy pomyśleć o odpowiednim rozmiarze i odpowiednim materiale, warto pomyśleć także o cenie, stylu, trwałości i zrównoważonym rozwoju roślin. W rzeczywistości większość tych czynników zależy od materiału, z którego wykonana jest donica. Dlatego w tej kategorii przyjrzymy się bliżej donicom wykonanym z drewna, stali corten, betonu i innych alternatywnych materiałów, aby ułatwić Ci wybór. Rzućmy okiem na galerię zdjęć, aby śledzić dalej, aby dokładniej zbadać to zagadnienie!

Praktyczne i dekoracyjne zalety prostokątnych donic drewnianych

Ogólnie rzecz biorąc, prostokątne donice drewniane są jednymi z najbardziej popularnych, ponieważ zapewniają dużą elastyczność w zakresie projektowania przestrzeni zewnętrznej. Łatwo poddają się wielu interpretacjom kształtu, wysokości, rozmiaru itp. Odpowiednie do uprawy roślin kwitnących, sukulentów lub warzyw. Służą, niestety w krótkim czasie i zdobią ogród!

Możesz kupić gotową prostokątną donicę, ale możesz też zrobić własną drewnianą donicę, która nie do końca pasuje do większości innych materiałów używanych do budowy trwałych pojemników na zielone rośliny.

Prostokątne metalowe donice corten, jako alternatywa dla donic drewnianych

Jedną z najlepszych alternatyw dla drewnianej donicy jest metalowy pojemnik. Bardzo trwałe i odporne na zewnętrzne wpływy mechaniczne stalowe donice corten, to dobry wybór do estetycznej dekoracji Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Nie trzeba dodawać, że w połączeniu metalu o rustykalnym zabarwieniu i bujnej zieleni, jest coś bardzo pięknego i hipnotyzującego! Ponadto możesz wybierać spośród metalicznego niedojrzałego jeszcze cortenu z magicznymi refleksami lub rustykalnego wyglądu autentycznej patyny dojrzałej stali corten. Wybierz prostokątne donice corten w kolorze i fakturze pasującej do roślin, które chcesz umieścić w ogrodzie, na tarasie, patio.

Wszystkie metale starzeją się inaczej, ale corten zawsze z gracją

Prawdę mówiąc, niektóre metalowe pojemniki mogą z czasem rdzewieć, ale w rzeczywistości niekoniecznie jest to złe zjawisko. Wszystkie metale starzeją się inaczej, ale stal corten zawsze z wdziękiem!

Wszystkie metalowe donice z cortenu stają się z czasem jeszcze piękniejsza ze względu na starzenie się metalu i pokrywają się piękną patyną. W ostatnich latach stal corten z efektowną patyną to jeden z najmodniejszych materiałów do dekoracji ogrodu, przestrzeni miejskiej, a nawet pomieszczeń domowych!

Jak zatrzymać ciepło w prostokątnej donicy corten?

Stal corten podobnie jak większość metali dobrze przewodzi ciepło, donice metalowe nagrzewają się bardzo szybko w bezpośrednim świetle słonecznym. Umieszczenie donicy z roślinnością w pełnym słońcu może spowodować bardzo szybkie wysychanie gleby i uszkodzenie korzeni roślin. Rozwiązaniem jest umieszczenie donicy w zacienionych miejscach i wypełnienie gatunkami roślin odpornymi na suszę, takimi jak sukulenty. Można też wnętrze prostokątnej donicy corten izolować styrodurem czyniąc ją odporną na działanie słońca, ale też i mrozu. Tak ocieplona stalowa donica corten będzie odpowiednia również do uprawy warzywnika przydomowego.

Przydatne porady i wskazówki w wyborze donicy

Wybieraj donice z sercem i ze zdrowym rozsądkiem.

Niektóre rośliny nabierają takiej osobowości, że kojarzymy je z bliskimi lub ważnymi momentami w naszym życiu. Dlatego lubimy wybierać najlepsze doniczki dla naszych roślin.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli zastanawiasz się, jakich cech powinieneś szukać, aby wybrać najlepszą doniczkę, najpierw musisz wziąć pod uwagę rozmiar. Jeśli planujesz mieć kilka małych roślin w ogrodzie, wybierz doniczkę, która będzie wystarczająco duża, aby zmieścić je wszystkie. Średniej wielkości doniczka sprawdzi się świetnie na jedną roślinę, a mała prostokątna doniczka sprawdzi się świetnie, jeśli planujesz mieć kilka małych kwiatów, kaktusa lub kilka sukulentów, ponieważ rośliny te rozwijają płytki system korzeniowy.

Reasumując, jeśli zamierzasz uprawiać rośliny na zewnątrz, ważne jest, aby wybrać izolowaną donicę corten z otworami drenażowymi, która chroni korzenie roślin przed zimnem i ciepłem.