Prostokątne donice corten do domu i ogrodu

Donice prostokątne

Bardzo popularne donice prostokątne posłużą do najlepszych projektów wewnętrznych i zewnętrznych. Nasze oszałamiające donice ze stali corten wzbogacą Twoją przestrzeń zewnętrzną ciepłym i naturalnym wyglądem. Z czasem w naturalny sposób ulegną starzeniu i utworzą ochronną warstwę rdzy, nadając jej wyjątkowy brązowo-pomarańczowy kolor.

Aktywne filtry.

Kupując doniczki do ogrodu, łatwo dać się zmanipulować szerokim wyborom. Ogrodnictwo kontenerowe oferuje różnorodne pojemniki, które różnią się znacznie pod względem materiałów, kształtów i rozmiarów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed zakupem. Duża drewniana donica, kilka małych doniczek z terakoty, niska donica metalowa czy wysoka, prostokątna doniczka betonowa? To tylko kilka z wielu opcji, które warto rozważyć!

Donice z drewna, metalu czy betonu - którą wybrać i dlaczego?

A jeśli nie wystarczy pomyśleć o odpowiednim rozmiarze i odpowiednim materiale, warto pomyśleć także o cenie, stylu, trwałości i zrównoważonym rozwoju roślin. W rzeczywistości większość tych czynników zależy od materiału, z którego wykonany jest pojemnik. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się bliżej donicom wykonanym z drewna, metalu, betonu i innych alternatywnych materiałów, aby ułatwić Ci wybór. Rzućmy okiem na galerię zdjęć, aby śledzić dalej, aby dokładniej zbadać to zagadnienie!

Praktyczne i dekoracyjne zalety donic drewnianych

Ogólnie rzecz biorąc, drewniane donice są jednymi z najbardziej preferowanych, ponieważ zapewniają dużą elastyczność w zakresie projektowania zewnętrznego, łatwo poddają się wielu interpretacjom kształtu, wysokości, rozmiaru itp. Odpowiednie do uprawy roślin kwitnących, sukulentów lub warzyw, służą i zdobią ogród!

Możesz kupić gotowe pojemniki, ale możesz też zrobić własną drewnianą donicę, która nie do końca pasuje do większości innych materiałów używanych do budowy pojemników na zielone rośliny.

Prostokątne metalowe pojemniki corten jako alternatywa dla donic drewnianych

Jedną z najlepszych alternatyw dla drewnianej donicy jest metalowy pojemnik. Bardzo trwała i odporna na zewnętrzne wpływy mechaniczne, metalowa donica to dobry wybór do stylowej dekoracji Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Metalowy pojemnik samopatynowany i jego niestandardowe kształty

Nie trzeba dodawać, że w połączeniu metalu i bujnej zieleni jest coś bardzo pięknego i hipnotyzującego! Ponadto możesz wybierać spośród metalicznego polerowanego na lustro metalu z magicznymi refleksami lub rustykalnego wyglądu autentycznej patyny. Wybierz corten w kolorze i fakturze pasującym do roślin, które chcesz umieścić w ogrodzie.

Wszystkie metale starzeją się inaczej, ale zawsze z gracją

Nawiasem mówiąc, niektóre metalowe pojemniki mogą z czasem rdzewieć, ale w rzeczywistości niekoniecznie jest to zła rzecz. Wszystkie metale starzeją się inaczej, ale zawsze z wdziękiem!

Większość metalowych donic staje się z czasem jeszcze piękniejsza ze względu na starzenie się metalu i wynikającą z tego piękną patynę. W ostatnich latach stal corten z wymuszoną patyną to jeden z najmodniejszych materiałów do dekoracji ogrodu!

Jakie są wady donic metalowych?

Corten podobnie jak większość metali dobrze przewodzi ciepło, donice metalowe nagrzewają się bardzo szybko w bezpośrednim świetle słonecznym. Umieszczenie ich w pełnym słońcu może spowodować bardzo szybkie wysychanie gleby i uszkodzenie korzeni roślin.

Przydatne porady i wskazówki

Proszę umieścić metalowy pojemnik w zacienionych miejscach i używać gatunków roślin odpornych na suszę, takich jak sukulenty. Ostatnio, jeśli chcesz używać donic do uprawy warzyw, upewnij się, że nie są one wykonane ze stopu zawierającego ołów, który jest trujący. Można też wnętrze prostokątnej donicy corten izolować styrodurem czyniąc ją odporną na działanie słońca, ale też i mrozu.

Wybieraj donice z sercem i ze zdrowym rozsądkiem

Niektóre rośliny nabierają dużej osobowości, że kojarzymy je z bliskimi lub ważnymi momentami w naszym życiu. Dlatego lubimy wybierać najlepsze doniczki dla naszych roślin .

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli zastanawiasz się, jakich cech powinieneś szukać, aby wybrać najlepszą doniczkę, najpierw musisz wziąć pod uwagę rozmiar. Jeśli planujesz mieć kilka małych roślin w ogrodzie, wybierz doniczkę, która będzie wystarczająco duża, aby zmieścić je wszystkie. Średniej wielkości doniczka sprawdzi się świetnie na jedną roślinę, a mała prostokątna doniczka sprawdzi się świetnie, jeśli planujesz mieć kilka małych kwiatów, kaktusa lub kilka sukulentów, ponieważ rośliny te rozwijają płytki system korzeniowy.

Reasumując, jeśli zamierzasz uprawiać rośliny na zewnątrz, ważne jest, aby wybrać izolowaną donicę corten z otworami drenażowymi, które chronią korzenie roślin przed zimnem i ciepłem.