Ogrody wodne z oczkiem, kaskadą i fontanną

Nowoczesne kaskadowe ogrody wodne

Emocje i magia, jaką może dać woda, są niewyobrażalne. Woda jest najcenniejszą rzeczą jaką daje nam natura, jest nie tylko niezbędna do życia, ale ma również tajemnicze właściwości, które wzbogacają nas duchowo. Zanurz się w ekosystem ogrodu wodnego i doświadcz idealnej harmonii pomiędzy estetycznym wyglądem a biologiczną równowagą stawów, oczek, fontann zasymilowanych w małych i dużych ogrodach.

Aktywne filtry.

Piękne fontanny, oczka z kaskadą w ogrodzie wodnym

Plusk płynącej wody cieszy oczy i zmysły, fontanny z kaskadowo spadającą wodą przyniosą orzeźwienie do Twojego ogrodu. Wykorzystaj zbiorniki wykonane z cortenu, które w łatwy sposób pozwalają zintegrować fontannę w kaskadowo połączone oczko wodne, które znakomicie podkreśli wystrój ogrodu i nada mu bardzo szczególny charakter.

Są dni, kiedy chcesz mieć naturę i dynamikę w swoim ogrodzie. Wodospad ogrodowy zapewnia ruch i animację, której brakuje na zewnątrz. Oczka wodne z kaskadą to niewielka instalacja przeznaczona do stworzenia sztucznego wodospadu w Twoim ogrodzie. Wodospad ogrodowy składa się zazwyczaj z kamiennych kopców tworzących tarasy. Woda jest uwalniana na górze w postaci strumienia i płynie po tarasie do zbiornika retencyjnego znajdującego się poniżej. Zwykle taki ogród z kaskadami wodnymi jest pierwszoplanowym elementem scenografii i przynosi szczególną świeżość do ogrodu.

Odkryj różne rozwiązania ogrodów wodnych

W ostatnich latach nowoczesne ogrody wodne bardzo ewoluowały, mają idealnie geometryczny wygląd i harmonijnie komponują się z wieloma układami ogrodowymi. Oczywiście, znajdziesz jeszcze modele z białego kamienia, skały wulkanicznej i innych podobnych materiałów, udekorowanych roślinnością, która idealnie dopasowuje się do obfitości wody. Zdecydowanie jednak występują w kilku formatach dostosowanych do przestrzeni, którą masz w ogrodzie przydomowym. Nowoczesne kaskadowe wodospady ogrodowe mają dwa, trzy, a nawet cztery piętra. Niektóre mają ścianę pokrytą stalą nierdzewną, aby zapobiec ryzyku korozji i zbiornik z zardzewiałego cortenu, który stanowi kontrast podkreślający szczególny charakter kompletnego zestawu. Taki melanż dzięki kojącemu szumowi płynącej wody będzie cieszyć nasze zmysły i da zrelaksowanie.

Wodospady z najwyższej półki kształtują ogrody wodne

Ekskluzywne wodospady ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów są zarezerwowane dla prestiżowych ogrodów. Rzeczywiście, wymagają więcej konserwacji niż inne, ale uzyskasz wynik przewyższający Twoje najwyższe wymagania. Zbudowane z masywnego drewna wytrzymują stałą wilgotność i nie boją się zagrożeń meteorologicznych. Są dostarczane już zmontowane, ich instalacja zajmuje tylko kilka minut. Wodospady do przestrzeni ogrodowych mają wbudowaną bardzo wydajną pompę. Można je również zainstalować w ogrodowym zbiorniku na wodę i stworzyć prawdziwą oazę spokoju w przestrzeni na zewnątrz. Zewnętrzne fontanny ogrodowe są wykonane z naturalnego europejskiego drewna lub z bambusa, są to solidne i wytrzymałe wysokiej jakości materiały. Występują w różnych modelach i można wybrać ten, który najbardziej nam się podoba, który najlepiej będzie współgrał z układem naszego ogrodu.

Nowoczesne i łatwe w montażu zewnętrzne fontanny ogrodowe z cortenu

Wybór systemów ogrodu wodnego jest szeroki, jednak, na szczególną uwagę zasługują fontanny ogrodowe z cortenu, mają najlepszą żywotność. Mogą pozostawać przez dziesięciolecia wystawione na agresję z zewnątrz, nie zardzewieją! Stal corten pokryta warstwą ochronnej patyny, to coraz bardziej popularny materiał na armaturę zewnętrzną i przedmioty dekoracyjne. Jej surowy, modny i industrialny wygląd ma wielu fanów. Te metalowe wodospady ogrodowe idealnie pasują do naturalnych przestrzeni, takich jak ogrody z bujną roślinnością. Dzięki modelom zewnętrznych fontann ze stali corten możesz łatwo stworzyć strefę relaksu, dodając kilka kamyków i bambusowy pyszczek lub ekran. Kojący japoński ogród Twoich marzeń gwarantowany! Możesz wybrać modele już zmontowane, których montaż zajmie tylko kilka minut, ale także modele w zestawach dostarczanych z pompą i osprzętem, wszystko czego potrzebujesz do trwałej i odpornej rustykalnej fontanny ogrodowej.

Od kilku lat nasze modele cortenowych fontann, oczek wodnych, wodospadów prezentujemy na naszej stronie internetowej! Systemy wodne z cortenu mają wiele zalet, są estetyczne, praktyczne i łatwe w montażu, szczególnie w środowisku miejskim. Nie gniją mimo ekspozycji na stałą wilgotność i są tanie w perspektywie długowieczności! Dostarczane w stanie gotowym do użycia. Fontanny, oczka wodne, sadzawki ogrodowe z cortenu są dostarczane w kompletnym zestawie do szybkiej i łatwej instalacji. Możesz wybierać z pośród różnorodnych wzorów i wielkości, w formie mini misek na wodę, w imitacji kamienia lub drewna, możesz wybierać spośród wyjątkowych fontann, nowoczesnych oczek wodnych, do ogrodu na taras, balkon i do przestrzeni miejskiej.