Duża donica trapezowa corten 70

Duża donica trapezowa wykonana ze stali corten. Uprawiaj w niej zielone rośliny, a doniczka ze stali będzie piękniejsza i bardziej czarująca. Posiadanie tak pięknej donicy ze stali corten w domu lub w hotelu może uczynić otoczenie bardziej komfortowym i zapewnić ludziom świeże powietrze. W swoim ogrodzie rośliny możesz sadzić nie tylko bezpośrednio w podłożu. Możesz hodować kwiaty również w doniczkach. Daje to możliwość dowolnej kompozycji i ponownego nasadzenia kwiatów. W ten sposób ogród zmieni się w zależności od Twoich upodobań czy nastroju. Doniczki ogrodowe są wyraźnie czymś więcej niż tylko naczyniem, w którym sadzimy roślinę. Nowoczesne designerskie donice ze stali corten są dobrym elementem dekoracyjnym i wyjątkowym aspektem przestrzeni, który nada charakter każdemu ogrodowi.

1 303,00 zł
Brutto
Produkt dostępny na zamówienie

panele-ozdobne-ogrodowe-corten
oczko-wodne-z-wylewka-corten

Zakup doniczki ogrodowej powinien opierać się na prawdziwych poszukiwaniach. Na rynku dostępnych jest wiele donic ogrodowych o niestandardowych typach, takich jak na przykład trapez, równoległościan lub walec. Jednak klasyczne donice o podstawie prostokąta czy kwadratu z cortenu zawsze będą modne i praktyczne dla każdego konsumenta ceniącego harmonię i doskonałość.

Analiza stali corten w kontekście donicy miejskiej

Analizy szczegółowe Stal Corten potwierdzają, że jest rodzajem stali stopowej, która po kilkuletniej ekspozycji w środowisku może tworzyć stosunkowo gęstą warstwę rdzy, więc nie trzeba jej zabezpieczać farbą. Różne stale nierdzewne mogą być całkowicie wolne od rdzy. Stale cortenowe mają jedynie powierzchnię utleniania i nie wnikają do wnętrza. Mają właściwości antykorozyjne, takie jak miedź lub aluminium. Stal Corten to rodzaj stali niskowęglowej, która zawiera inne pierwiastki stopowe zmieszane z atomami węgla i żelaza. W porównaniu z typowymi gatunkami stali niskowęglowej te pierwiastki stopowe sprawiają, że stal odporna na warunki atmosferyczne ma lepszą wytrzymałość i odporność na korozję zewnętrzną. Jego szybkość utleniania zależy od szybkości, z jaką tlen, wilgoć i zanieczyszczenia atmosferyczne dostają się do powierzchni metalu. W miarę postępu procesu warstwa rdzy tworzy barierę dla tlenu, wody i zanieczyszczeń, które przedostają się do środka, a tempo rdzewienia spada.

Duże trapezowe donice ze stali corten w przestrzeni miejskiej

Warstwa rdzy utworzona na większości typowych stali konstrukcyjnych jest porowata. Ten rodzaj porów powoduje po pewnym czasie odpadanie rdzy z powierzchni metalu, co powoduje ponowne rozpoczęcie cyklu korozji. Dlatego proces rdzewienia jest powtarzany wielokrotnie, a na końcu każdego procesu w stali nie ma zatrzymanej warstwy. W przypadku stali corten proces utleniania rozpoczyna się w ten sam sposób, ale określone pierwiastki stopowe w stali tworzą stabilną warstwę rdzy, która przylega do metalu podstawowego i ma mniej porów. Ta zardzewiała „rdza miedzi” tworzy się w naprzemiennych warunkach zwilżania i suszenia, tworząc barierę ochronną, która zapobiega dalszemu wnikaniu tlenu, wody i zanieczyszczeń. W rezultacie szybkość korozji jest znacznie niższa niż w przypadku innych stali konstrukcyjnych. Właściwości mechaniczne i szybkość starzenia zależą od stopów występujących w stali, stężenia tych stopów i grubości stalowego podłoża.

Opis

Wysokość
70 cm
Szerokość
90 cm
Głębokość
90 cm
Materiał
Corten – 2 mm
Waga
53 kg
Kolor
Naturalny, częściowo zwietrzały
Drenaż
W standardzie z otworami drenażowymi i małymi nóżkami
Pielęgnacja
Podczas tworzenia się warstwy rdzy należy chronić podłoże przed spływem rdzy
Przydatność
Wszystkie środowiska, w tym sfera publiczna
Wykończenie
Brak widocznego spawu na zewnątrz, rogi wygięte i zaokrąglone
Wzmocnienie
Większe donice i pozostałe wyroby są wewnętrznie usztywnione
Gwarancja
5 lat gwarancji na wady materiału
Na zamówienie
Możemy dostosować się do Twoich wymagań i wykonać produkt na zamówienie

Zobacz także