Panele ażurowe, ozdobne z cortenu do ogrodu

Panele ozdobne

Naturalny wygląd, elastyczny projekt zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych. Mocna i odważna patyna sprawia, że stal corten jest doskonałym wyborem do każdego projektu wymagającego zastosowania paneli ozdobnych ogrodowych, niezależnie od tego, czy jest to dekoracyjne ogrodzenie, ekran prywatność, balustrada, fasada, czy też wycinany laserowo panel ażurowy.

Aktywne filtry.

Zone Pots specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży serii elementów ozdobnych ze stali corten. Preferowane są panele dekoracyjne, panele ażurowe ozdobne do ogrodu i przestrzeni wewnętrznej. Powyższe produkty znajdują szerokie wykorzystanie w zastosowaniach architektonicznych. Nasza firma nieustannie bada i tworzy nowe produkty, które mają wyższą wytrzymałość i dłuższą żywotność. Chętnie dostarczymy Państwu wysokiej jakości panele elewacyjne gładkie dużych wymiarów i panele ogrodowe ażurowe.

Ażurowe panele metalowe zewnętrzne wycinane laserowo, panele wewnętrzne ozdobne

Mówimy o projektowaniu mebli, a konkretnie o dekoracyjnych panelach z cortenu. Oznacza to rozważenie alternatywnych stylów i dekoracji, które z czasem ulegną kilku zmianom od najbardziej luksusowego stylu po naturalną prostotę. Propozycje w dziedzinie projektowania są naprawdę liczne i różnią się różnymi osobliwościami.

Zdobione panele stają się okazją dla projektantów i architektów do badań stosowanych, nie tylko w kierunku nowych form, ale także materiałów eksploatowanych inaczej niż w przeszłości.

Na przykład metale są wykorzystywane nie tylko w ich funkcji konstrukcyjnej, ale także dekoracyjnej i wykończeniowej, dzięki łatwości obróbki i montażu, elastyczności użytkowania, trwałości w czasie i odporności. Dostosowują się do nowych cyfrowych modeli projektowania i są wyrazem nowego współczesnego języka.

Nieskończone kombinacje, które się rozwijają, stają się szansami na niespotykaną dotąd przestrzenność. Blachy perforowane, składane, rozciągane i faliste to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują projektantom panele z blachy corten.

W rzeczywistości metalowe dekoracje mogą być przydatne do integracji systemów technologicznych, mogą przyczynić się do wentylacji pomieszczeń wewnętrznych i samych elewacji, poprawiając efektywność energetyczną budynków.

Teraz metaliczne panele przejmuje nie tylko funkcję ozdobną, ale także funkcjonalną

Ze wszystkich metali na rynku, panele ze stali corten są z pewnością najbardziej odpowiednim zastosowaniem do użytku na zewnątrz, ze względu na ich właściwości samopasywujące i antykorozyjne.

W rzeczywistości tam, gdzie obecne są tlenki metali, nie tworzy się sprzyjające środowisko do rozwoju pleśni. Tlenki miedzi, cyny, żelaza, które tworzą się na powierzchni stali corten, są w rzeczywistości uważane za najlepsze inhibitory tych form życia.

Panele corten - ceny i porównanie z innymi metalami

Co więcej, z ekonomicznego punktu widzenia, ze wszystkich metali szlachetnych, cena stali corten może stanowić uczciwy kompromis, również biorąc pod uwagę jej wyjątkowe właściwości estetyczne, w obliczu długotrwałej inwestycji.

Zwróć uwagę na nieskończone się wzory paneli corten, które można uzyskać do tworzenia elewacji zewnętrznych w formie boazerii.

Z pewnością w porównaniu z innymi metalami szlachetnymi, takimi jak mosiądz i miedź, stal corten jest właściwym kompromisem pomiędzy ceną, kosztami i estetyką wykonania, a tym samym idealną kombinacją do pokrywania dużych powierzchni.

Znaczenie grubości w panelach metalowych

Dzięki rozwiązaniom Zone Pots panele dekoracyjne, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, podlegają regulacji pod względem grubości, aby zmniejszyć wpływ drogich materiałów i zachować wartość dodaną. Dzięki starannemu planowaniu produkty na zamówienie są dostosowywane do różnych zastosowań.

Okładziny elewacyjnej są projektowane i integrowane z różnymi sytuacjami klimatycznymi lub ukształtowaniami geologicznymi terenu, nie ogranicza to naszych usług do standardowych produktów.

Obliczanie i przewidywanie mikroprzemieszczeń podłoża, pozwala uzyskać permanentny kompromis zastosowanie paneli dekoracyjnych na zewnątrz.

Panele dają ochronę przed słońcem

Podsumowując, kolejną zaletą paneli metalowych z cortenu, pozostających w zakresie ich użyteczności , bo estetycznie nie mają rywali, jest świetna ochrona przed promieniowaniem wszelkiego rodzaju.

Metalowe powierzchnie odbijają zarówno promieniowanie ultrafioletowe, jak i podczerwone, dzięki czemu panele można stosować na elewacjach, zarówno w gorących, jak i zimnych krajach, przy zachowaniu doskonałej funkcjonalności.

Bardzo często w przypadku elewacji zewnętrznej stosowany jest odstęp metalowego panelu od elewacji budynku. Tworzy to ruch konwekcyjny i umożliwia unoszenie się gorącego powietrza. Uzyskujemy schłodzenie otoczenia i unikamy strat energii.

W krajach skandynawskich, w których panują niskie temperatury, preferowane są panele metalowe w ciemnych kolorach, aby pochłonąć jak najwięcej energii słonecznej, stopić śnieg osadzający się na dachach i poprawić zużycie energii grzewczej.