Obrzeża ogrodowe, trawnikowe na metry - corten

Obrzeża ogrodowe

Obrzeża ogrodowe to ważny element, który może z łatwością poprawić atrakcyjność nieruchomości. Działają po prostu jako separator dwóch różnych obszarów. Obrzeża ogrodowe są uważane za tajemnicę projektową profesjonalnych architektów krajobrazu. Obrzeże trawnika corten utrzymuje rośliny i materiały ogrodowe na miejscu. Oddziela również trawę i ścieżki, aby nadać czysty i uporządkowany wygląd, który sprawia, że zardzewiałe krawędzie blachy corten są wizualnie atrakcyjne.

Aktywne filtry.

Obrzeża, listwy profilowe separacyjne w przestrzeni ogrodowej

Aby wytyczyć lub oddzielić ścieżki oddzielające trawę, ziemią, wytyczyć lub oddzielić suche ogrody tworząc obszary różnego rodzaju chodników żwirowych, kory sosnowej itp. Obrzeża ze stali corten wykorzystywane są również do dołów pod drzewami, do robienia kwietników, donic, itp. Można z nich również tworzyć rysunki i nadawać im różne kształty, ponieważ są elastyczna. Celem arkusza blachy corten jest to, aby niektóre materiały były oddzielone od innych. W przypadku trawników stosuje się je również, aby zapobiec przedostawaniu się korzeni do ścieżek, dołów itp.

Wybierz obrzeże ze stali CorTen

Stal CorTen to materiał z wyboru na obrzeża. Znana ze swojej solidności, długowieczności i estetyki, ta stal idealnie pasuje do Twojego ogrodu, aby obramować kwietnik lub na przykład podeprzeć ziemię lub schody. Ponadto nie wymaga żadnej konserwacji, ponieważ utlenia się i w efekcie pokrywa się warstwą ochronną. Istnieje kilka rodzajów obrzeży ze stali CorTen, których wybór zależy w dużej mierze od przeznaczenia i estetyki, którą chcesz uzyskać:

  • Obramowania proste: ten rodzaj obramowania można wyginać podczas umieszczania;
  • Płaskie bordery: ten rodzaj obrzeży z zakrzywioną krawędzią jest bardzo mocny i łatwy do umieszczenia na liniach prostych;
  • Zagięte obramowania: ten rodzaj obramowania z zagiętą pod kątem krawędzią jest solidny i łatwy do umieszczenia na prostych liniach. 

Zamów krawężniki CorTen w Zone Pots

Aby zamówić obrzeże stalowe CorTen w Polsce, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • Przeznaczenie i konfiguracja: wybór rodzaju krawężnika zależy od przeznaczenia i konfiguracji ogrodu. Rzeczywiście, spłaszczone lub złożone obramowania nie mogą być zakrzywione i dlatego są bardziej odpowiednie dla linii prostych, podczas gdy proste obramowania można wyginać podczas umieszczania;
  • Wysokość: dostępnych jest kilka wysokości i należy zauważyć, że 10 do 15 centymetrów wystarczy, jeśli chodzi o obramowanie kwietnika, ale wyższa wysokość będzie niezbędna w kontekście zachowania ziemi;

Pamiętaj też, aby wziąć pod uwagę, że około 1/3 krawężnika powinna być zakopana w ziemi.

Krawężniki można mocować za pomocą drewnianych palików, betonowych lub stalowych łączników CorTen. Dostępne są również elementy narożne z tego rodzaju stali, aby utworzyć połączenie między krawężnikami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o obrzeżach stalowych CorTen w Polsce?

Zadzwoń do firmy Zone Pots, eksperta w świecie stalowego sprzętu CorTen, dekoracji i wyposażenia, w tym donic zewnętrznych, które są równie solidne, co eleganckie dla Twoich roślin. Aby dowiedzieć się więcej o stali Corten w Polsce lub zadać jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem naszego formularza online. Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji, aby doradzić i pomóc w wyborze.