Oczka wodne, stół wodny z kaskadą i wodospadem

Przydomowe oczka wodne z fontanną

Oczko wodne to zróżnicowany atrakcyjny element wodny, który jest odpowiedni do przestrzeni o dowolnej wielkości na zewnątrz, dzięki czemu może być centralnym elementem Twojego ogrodu! Wykonane z w pełni certyfikowanej stali corten, która powoli zmieni kolor z niebieskawej stali w rustykalny wygląd patyny w ciągu 6-9 miesięcy, będzie funkcjonalnym, estetycznym i praktycznym elementem aranżacji określonej przestrzeni.

Aktywne filtry.

Metal jako materiał do wykańczania oczek wodnych ogrodowych nie jest zbyt popularny. Ostatecznie właściciele terenów podmiejskich, według obserwacji, są bardziej skłonni do tradycyjnych rozwiązań. Ale jeśli nie masz nic przeciwko spróbowaniu czegoś nowego, spójrz na stal Corten - jeden z najnowszych trendów w projektowaniu krajobrazu. I nie martw się o trwałość materiału: nie koroduje i został stworzony z myślą o budynkach przemysłowych, jest również szeroko stosowany w przemyśle stoczniowym. Uwaga: Imitacja cortenu - zwykły zardzewiały metal - nie ma takich właściwości.

Czym jest stal corten, czym są oczka - stoły wodne z cortenu?

Proponujemy oczka wodne zwane stołami wodnymi wykonane ze stali corten, która jest stalą samopatynującą z charakterystyczną powierzchniową korozją. Intensywność koloru zmienia się w czasie zgodnie z warunkami atmosferycznymi, w których ewoluuje. Czasami materiał poddaje się obróbce chemicznej, aby nadać mu zardzewiały wygląd, a także zwiększyć jego żywotność. W zależności od ekspozycji na słońce lub wilgoć, kolor może się różnić w zależności od gatunku cortenu, co czyni materiał wyjątkowym. To właśnie ta oryginalna cecha sprawia, że stal corten jest tak wyjątkowa i popularna.

Oczko wodne wystawione na działanie zewnętrznych warunków pogodowych w przeciągu jednego do trzech lat, w zależności od warunków ekspozycji i częstotliwości naprzemiennych okresów mokrych i suchych pokryje się na powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej ochronną warstwą rdzy przypominającą urokliwą patynę. Kiedy ta warstwa jest uszkodzona, zarysowania itp., regeneruje się w naturalny sposób.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces rdzewienia oczka wodnego z cortenu to dajemy Ci wskazówki, możesz regularnie posypywać stal mieszanką wody i białego octu lub soli. Możliwe jest również zatrzymanie utleniania samoistnego, jeśli chcesz używać stali cortenowej w pomieszczeniach. W tym celu wystarczy nałożyć lakier ochronny.

Unikatowa regeneracja oczka wodnego ze stali corten?

Jak wspomniano wcześniej, stal corten jest samoochronną stalą, która regeneruje się automatycznie. Dlatego nie wymaga żadnej konserwacji i żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po prostu, zostaw ją w spokoju i pozwól ewoluować w czasie.

Duże i małe oczka wodne mają unikalne cechy, które sprawiają, że są bardzo przydatne w aranżacji przestrzeni ogrodowej. Jeśli chcesz udekorować swój ogród surowym wyglądem stali corten, nie wahaj się i odkryj produkty Firmy Zone Pots ze stali corten. Udekoruj swój ogród pięknym małym ekosystemem oczka wodnego, które będzie pierwszoplanowym elementem Twojego ogrodu. Małe enklawy ogrodowe z bioróżnorodnością mogą pomóc także w walce z suszą. Oczka wodne to także niezwykle istotny element ekosystemu i ratunek dla przestrzeni zagospodarowanych przez człowieka. Zaprezentuj w swoim oczku wodnym ekspozycję specyficznych gatunków roślin ozdobnych i stwórz z nich mały odrębny własny świat.

Co mogę zrobić, co mi daje oczko wodne w ogrodzie?

  • Możesz cieszyć się orzeźwiającą zielenią roślin i relaksującym dźwiękiem płynącej wody z oczkiem wodnym firmy Zone Pots, które łączy wiele istotnych elementów w przestrzeni ogrodowej.
  • Skorzystaj z samo-patynującego się materiału nadającemu oczku wodnemu wysokiej jakości wygląd i wykorzystaj ziemisty kolor emanujący przyjemną naturalność.
  • Przyjdź i zrelaksuj się widokiem bujnych roślin i szumem falującej wody w oczku wodnym w ogrodzie kwiatowym z oazą relaksu.
  • Wykorzystaj inteligentne rozwiązania oczek wodnych ogrodowych ze ścianą uzbrojoną w kaskadę, która zapewnia ciągłą cyrkulację wody w koncepcji obiegu zamkniętego.

Oczka wodne corten bezpośrednio od producenta

Projektujemy i zajmujemy się produkcją wysokiej jakości sadzawek, fontann i oczek wodnych ze stali corten dla ogrodników i sprzedawców detalicznych, oraz dla klientów indywidualnych w całej Polsce i nie tylko. Prezentujemy szeroki wybór standardowych i niestandardowych modeli oczek wodnych, imponujących fontann, ścianek kaskadowych do użytku na zewnątrz, ale i do wnętrz. Wszystkie nasze materiały są certyfikowane zgodnie z normami europejskimi. Cała produkcja odbywa się w Polce i w 100% nadaje się do recyklingu. Wyroby z cortenu – oczka wodne - stoły wodne mogą być dostarczane w stanie surowym lub poddawane obróbce wykańczającej i/lub określonej obróbce powierzchni w celu uzyskania wysokiej jakości i estetyki, takiej jak: wstępne utlenianie, anodowanie. Proszę pamiętać, każdy proces wydłuża czas dostawy.