Oczka wodne z kaskadą i wodospadem

Oczka wodne

Oczko wodne to zróżnicowany atrakcyjny element wodny, który jest odpowiedni do przestrzeni o dowolnej wielkości na zewnątrz, dzięki czemu może być centralnym elementem Twojego ogrodu! Wykonane z w pełni certyfikowanej stali corten, która powoli zmieni kolor z niebieskawej stali w rustykalny wygląd patyny w ciągu 6-9 miesięcy, będzie funkcjonalnym, estetycznym i praktycznym elementem aranżacji określonej przestrzeni.

Aktywne filtry.

Metal jako materiał do wykańczania oczek ogrodowych nie jest zbyt popularny. Ostatecznie właściciele terenów podmiejskich, według obserwacji, są bardziej skłonni do tradycyjnych rozwiązań. Ale jeśli nie masz nic przeciwko spróbowaniu czegoś nowego, spójrz na stal Corten - jeden z najnowszych trendów w projektowaniu krajobrazu. I nie martw się o trwałość materiału: nie koroduje i został stworzony z myślą o budynkach przemysłowych, jest również szeroko stosowany w przemyśle stoczniowym. Uwaga: Imitacja cortenu - zwykły zardzewiały metal - nie ma takich właściwości.

Czym jest stal cortenowa?

Stal Corten jest stalą samopatynującą się z wywołaną korozją powierzchniową. Zmienia się w czasie i zgodnie z warunkami atmosferycznymi, w których ewoluuje. Materiał poddaje się obróbce chemicznej, aby nadać mu zardzewiały wygląd, a także zwiększyć jego żywotność. W zależności od ekspozycji na słońce lub wilgoć, kolor może się różnić w zależności od stali, co czyni materiał wyjątkowym. To właśnie ta oryginalna cecha sprawia, że stal corten jest tak popularna.

Obróbka chemiczna stosowana do stali składa się z kilku stopów miedzi (Cu), chromu (Cr), niklu molibdenu (Ni Mo), fosforu (P) i stali (Fe). Elementy te, połączone razem, tworzą warstwę samoochronną, zwaną „patyną”. Ta warstwa zwiększa odporność na korozję. Tworzy się w ciągu jednego do trzech lat, w zależności od warunków ekspozycji i częstotliwości naprzemiennych okresów mokrych i suchych. Kiedy ta warstwa jest uszkodzona (zarysowania itp.), regeneruje się w naturalny sposób.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces, możesz regularnie posypywać stal mieszanką wody i białego octu lub soli. Jednak możliwe jest również zatrzymanie utleniania samoistnego, jeśli chcesz używać stali cortenowej w pomieszczeniach. W tym celu wystarczy nałożyć lakier ochronny.

Unikatowa regeneracja stali corten?

Jak wspomniano wcześniej, stal cortenowa jest samoochronną stalą, która regeneruje się automatycznie. Dlatego jego konserwacja nie wymaga specjalnego wysiłku. Po prostu wskazane jest, aby ewoluował w czasie.

Jego unikalne cechy sprawiają, że jest to bardzo pożądany materiał. Jeśli chcesz udekorować swój ogród jego surowym wyglądem, nie wahaj się i odkryj produkty Zone Pots ze stali corten. Udekoruj swój ogród metalowymi ekranami corten i fontanną, oczkiem wodnym, doniczkami i donicami. Idealny układ na lato!

Istotne zalety oczka wodnego w ogrodzie

  • Na zewnątrz: Ciesz się orzeźwiającą zielenią roślin i relaksującym dźwiękiem płynącej wody: oczka wodne firmy Zone Pots na zewnątrz łączą wiele istotnych elementów w jednym atrakcyjnym wzornictwie.
  • Wysokiej jakości wygląd: galwanizowany materiał metalowy nadaje oczku wodnemu w ogrodzie wysokiej jakości wygląd, podczas gdy ziemisty kolor emanuje przyjemną naturalnością.
  • Oaza relaksu: Przyjdź i zrelaksuj się widokiem bujnych roślin i szumem falującej wody: oczko wodne w ogrodzie kwiatowym zamienia ogród w oazę relaksu.
  • Inteligentne rozwiązania: oczko wodne ogrodowe ze ścianą uzbrojone w kaskadę zapewnia ciągłą cyrkulację wody dzięki koncepcji obiegu zamkniętego.

Oczka wodne corten bezpośrednio od producenta

Projektujemy i produkujemy wysokiej jakości sadzawki, fontanny i oczka wodne ze stali corten dla ogrodników i sprzedawców detalicznych, i klienta indywidualnego na całym świecie. Szeroki wybór standardowych i niestandardowych modeli donic, imponujących fontann, ścianek i kominków do użytku na zewnątrz. Wszystkie nasze materiały są certyfikowane zgodnie z normami europejskimi. Cała produkcja odbywa się w Polce i w 100% nadaje się do recyklingu. Wyroby z cortenu – oczka wodne mogą być dostarczane w stanie surowym lub poddawane obróbce wykańczającej i/lub określonej obróbce powierzchni w celu uzyskania wysokiej jakości i estetyki, takiej jak: wstępne utlenianie, anodowanie. Proces wydłuża czas dostawy.