Nowoczesne fontanny ogrodowe z cortenu - Toruń

Fontanny ogrodowe

Nowoczesne fontanny ogrodowe z cortenu to nowoczesny stół wodny, który stanowi wizualny punkt centralny w Twoim ogrodzie. Dzięki zintegrowanemu systemowi oświetleniowemu LED, fontanna migocze światłem, dając szczególnie wieczorem niesamowity efekt optyczny. Jest wykonana z odpornej na korozję stali corten, która zapewnia trwałość, estetyczny i funkcjonalny wygląd i podkreśla charakter Twojego ogrodu.

Aktywne filtry.

Szukasz elementu wodnego, który Twojemu ogrodowi przyniesie szmer wody, da efekt odprężający i będzie stanowić punkt centralny w Twoim ogrodzie. Wybornie trafiłeś, mamy nowoczesne fontanny ogrodowe z cortenu, wymagające strategicznego rozmieszczenia, które są centralnym elementem w ogrodzie, wokół którego rozmieszczono pozostałe elementy architektury ogrodowej. Fontanny, których uspakajający szum wody ukoi zszarpane nerwy po codziennym dniu pracy, fontanny z którymi będziesz mógł cieszyć się ciszą i spokojem. No i najważniejsze, wreszcie będziesz mógł, będziesz mogła, zaprosić gości do ogrodu, aby usiąść przy fontannie i cieszyć się szumem kaskadowo spadającej wody, a także bryzą wytwarzaną w pobliżu fontanny.

Nowoczesne fontanny ogrodowe z cortenu

Prawdą jest, że szmer wody w ogrodzie daje odprężający efekt, nic dziwnego, we wszystkich parkach, które znajdziemy w miastach, ozdobne fontanny ogrodowe są centralnym punktem, wokół którego zamieszczono pozostałe elementy ogrodu. Te ogromne fontanny, które znajdujemy w ogrodach publicznych, są strategicznie rozmieszczone, aby zapraszały gości do ogrodu, aby przycupnąć i cieszyć się hałasem, a także zefirem generowanym przez dysze fontanny.

W Twoim ogrodzie również możesz cieszyć się hałasem jaki dają dysze fontanny pracującej w obiegu zamkniętym wytwarzanym przez pompę obiegową. Nie musimy rezygnować z posiadania fontanny, bo mamy mały ogród i niewielki taras w ogrodzie. Chociaż w małych ogrodach fontanna zajmie miejsce, które na pierwszy rzut oka może wydawać się ważne, to z minimalistyczną fontanną ogrodową z cortenu, którą proponuje Firma Zone Pots wszystko jest możliwe. Korzyści, jakie otrzymamy, są niewspółmierne do zajmowanej przez nią przestrzeni.

Nowoczesne fontanny ogrodowe podświetlane

Dekoracyjne podświetlane fontanny ogrodowe znajdziesz w sklepie Zone Pots wyprodukowane w stanie gotowym do samodzielnego montażu. Samodzielny montaż znacznie obniża ostateczny koszt fontanny. Zresztą, montaż jest bardzo prosty, wymaga utwardzonego podłoża i przyłącza do sieci 230 V. Idealnym rozwiązaniem jest fontanna pracująca w obiegu zamkniętym, w której woda tryskająca przez dysze grawitacyjnie wraca do zbiornika i przez pompę umieszczoną pod ozdobną płytą zbiornika ponownie wyrzucana jest na zewnątrz. Zaletą fontann pracujących w obiegu zamkniętym jest niskie zużycie wody, a co za tym idzie minimalne koszty uzdatniania wody.

Podpowiadamy co będzie potrzebne do zbudowania nowoczesnej podświetlanej fontanny ogrodowej:

  • Pompa do fontanny ogrodowej.
  • Zbiornik na wodę.
  • Rury wodne.
  • Elementy dekoracyjne, takie jak dysze z podświetleniem LED.

Najwygodniej jest w takich przypadkach wykonać wcześniejszy projekt nowoczesnej fontanny ogrodowej, którą chcielibyśmy mieć w ogrodzie. Ważne jest określenie materiału z którego ma być wykonany zbiornik, ilość dysz, wielkość i typ pompy obiegowej no i gabaryty fontanny.

Zobacz co proponujemy, mamy również naścienne dekoracyjne fontanny ogrodowe

Mamy wiele rodzajów dekoracyjnych fontann ogrodowych. Oczywiście proponujemy nie tylko fontanny ozdobne zaprojektowane w taki sposób, aby woda była w ciągłym ruchu, ale także ozdobne fontanny ogrodowe przeznaczone do umieszczenia baterii, są to fontanny ogrodowe naścienne. Mówiąc dokładniej, wszystkie fontanny ogrodowe naścienne nie wymagają umieszczenia kranu, proponujemy też modele, które mają możliwość przemieszczania wody, które są przymocowane do ściany i mają duży zlew pod strumieniem, aby zebrać całą wodę spływającą.

Kaskadowe fontanny ogrodowe z cortenu

Jeżeli jesteś właścicielem dużego ogrodu to kaskadowe fontanny ogrodowe są szczególnie polecane. Duża przestrzeń ogrodowa umożliwia montaż rozległych systemów wodnych. W fontannach pracujących w systemie kaskadowym, woda przepływa z jednego pojemnika do drugiego. Łącząc kilka pojemników tworzymy efekt wodospadu. Innym rozwiązaniem wywołania efektu wodospadu jest podniesienie wody na tyle wysoko, jak to możliwe, aby mogła opaść z dużą siłą. To rozwiązanie sprawia wrażenie autentycznego wodospadu naturalnego.

Decyzja o wyborze nowoczesnej fontanny ogrodowej powinna być łatwa!

Wybór nowoczesnej fontanny ogrodowej jest po prostu kwestią gustu i przyjemności jaką chcemy sobie sprawić, Oczko wodne z reguły nadaje się do większego ogrodu, natomiast nowoczesną fontannę ogrodową z cortenu łatwiej zmieścić w małym ogródku, a nawet na tarasie czy balkonie. Tak naprawdę to tylko kwestia dopasowania rozmiaru. Stawy w ogrodzie dają nam możliwość wprowadzenia roślin wodnych i ryb, tworząc w naszym ogrodzie mały, całkowicie niezależny ekosystem. Proponujemy kompromis. Zawsze możemy połączyć oczko wodne z fontannę? To kolejna możliwość, której nie wykluczamy.