Donice duże z cortenu do ogrodu i przestrzeni miejskiej

Donice duże

Stal corten jest szeroko wykorzystywana w projektowaniu ogrodów i krajobrazu miejskiego. Jest również nazywana stalą cortenową, ponieważ niezawodnie jest odporna na warunki atmosferyczne. Duże donice z cortenu mają właściwości organiczne, które ewoluują, gdy stal zaczyna starzeć się.

Aktywne filtry.

Duże donice z cortenu to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także wyrazisty element dekoracyjny, który nada przestrzeniom doskonały charakter. Trwałość, odporność na warunki otoczenia oraz doskonały wyglądu sprawiają, że są one coraz popularniejszym efektem w określonych ogrodach i przestrzeni publicznej.

Duże donice z cortenu ubrane roślinnością i kwiatami zdobią nasze ogrody

Dom bez roślin i bałagan w ogrodzie są jak obraz bez ramy. Niewiele potrzeba, aby stworzyć ukwiecone lub po prostu zielone zakątki zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Głównym składnikiem jest wyobraźnia, minimum kreatywności, którą wszyscy posiadamy, więc jeśli zastanawiasz się, jak uatrakcyjnić werandę lub jak udekorować swój ogród czy taras, tutaj znajdziesz pomysły, których potrzebujesz, aby zacząć.

Oczywiście trzeba mieć zielony zakątek, przynajmniej z powierzchnią minimalną, alternatywnie można spróbować założyć kącik z sukulentami na balkonie, są bardzo ozdobne i wymagają niewielkiej pielęgnacji.

Czego potrzebujesz, aby zacząć uprawiać zielony ogród przydomowy?

Najprawdopodobniej będą potrzebne duże donice z cortenu. Jest ich mnóstwo, więc przy wyborze musisz polegać na parametrach, o których wspominaliśmy, jak dostępna powierzchnia ogrodu, rodzaj efektu jaki chcesz osiągnąć, budżet i wreszcie, jakie rośliny zamierzasz zasadzić.

Każda roślina potrzebuje odpowiedniej donicy

W rzeczywistości można bezproblemowo umieścić dowolną roślinę w dowolnej doniczce i nie ma tu pisanej reguły. Jeśli jednak chcesz robić rzeczy w określonym stylu, musisz przynajmniej poznać rodzaje doniczek, aby uniknąć wkładania drzewa cytrynowego do słoika o średnicy 20 cm.

Są też rośliny, które potrzebują specjalnie małej doniczki, takie jak bonsai, aby zapobiec ich rozrastaniu, lub rośliny, które wymagają specjalnego drenażu, aby jedna doniczka działała lepiej niż inna. Wreszcie możesz skupić się na kształtach, wielkościach i kolorach, a także łatwo zarządzać nimi zgodnie z otoczeniem, które zamierzasz uzbroić.

Zacznijmy więc sprawdzać, ile dużych donic z cortenu jest na rynku, dzieląc je na donice odpowiednie na zewnątrz i do wnętrz.

Umebluj miejsce na zewnątrz: Taras, ogród, balkon wykorzystując duże donice z cortenu

Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużą czy małą przestrzenią, nie ma to większego znaczenia, jeśli zdecydowałeś się umieścić kolorową donicę w tym smutnym i niepocieszonym kącie, odniesiesz sukces! W końcu zajmuje to niewiele miejsca, a roślina, choćby tylko zielona, zmiękcza nawet najbardziej surowe środowisko. Oczywiście, jeśli masz duży ogród, możesz pozwolić sobie na ciekawe kombinacje, pozwalające popuścić wodze swojej fantazji.

Nawet na werandzie możesz być względnie odważny, chyba że jest to weranda na strychu, gdzie konieczne będziesz dobranie wagi donicy, którą zamierzasz obsadzić. Dotyczy to szczególnie balkonów, które mają nie tylko ograniczoną przestrzeń, ale także maksymalne tolerowane obciążenie, więc jeśli myślisz o baobabie, nie mając dużego ogrodu, będziesz musiał z niego zrezygnować.

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru donic. Na zewnątrz można z łatwością wybrać duże donice z cortenu, plastiku i betonu, a po odpowiednim przygotowaniu również z aluminium i ceramiki.

Duże donice z cortenu w przestrzeni ogrodowej i miejskiej

Cortenowe donice ogrodowe są donicami zewnętrznymi par excellence. W naszym sklepie jest wiele kształtów, rozmiarów, wielkości, krótko mówiąc, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Zwykle duże donice z cortenu są jedynymi z najczęściej używanych na rabaty kwiatowe w ogrodach przydomowych i miejskich przestrzeniach publicznych. W większości w tych przypadkach występują dwa główne typy. Można tu znaleźć duże donice o kształcie liniowym, geometrycznym i spartańskie, wykonane z surowego cortenu, które mają sporą grację i są bardzo funkcjonalne lub te z motywami neoklasycznymi, które generalnie upiększają przestrzeń publiczną, np. małe ogrody i ukwiecone zakątki miast.

Zadbane kwietniki o wyrazistych kształtach, dużych przestrzeniach i nielicznych falbankach, potrzebują prostych cortenowych donic, które współgrają z kontekstem. Interesujące są te, które harmonizują z kamieniem, betonem i żwirem, także polichromią, czy jednolitym kolorem. Możesz naprzemiennie używać donic dużych cortenowych z okrągłą podstawą z kwadratową podstawą, aby stworzyć dodatkowy ruch, zachowując jednocześnie geometryczny motyw ogrodu.

Idealne rośliny bez zbędnych ozdób, w orientalnym stylu, takie jak palmy czy proste pędy bambusowe zamieszczone w dużych donicach z cortenu będą odpowiednie do aranżacji żywopłotu, upewnij się, że wszystkie są tej samej jakości i z tego samego materiału. Kształt roślinności możesz zmienić za pomocą ozdobnego przycinania. Bukszpan doskonale nadaje się do tego celu, ponieważ ma bardzo powolny wzrost i dlatego nie wymaga częstej pielęgnacji. Interesujący jest również ligustr, który można łatwo posadzić w dużych donicach z cortenu i uzyskać wyrafinowany, a jednocześnie naturalny efekt.