Donice duże ogrodowe z blachy corten

Donice duże

Stal corten jest szeroko wykorzystywana w projektowaniu ogrodów i krajobrazu. Jest również nazywany stalą cortenową, ponieważ niezawodnie jest odporna na warunki atmosferyczne. Duże donice wykonane z tego materiału mają właściwości organiczne, które ewoluują, gdy stal zaczyna starzeć się.

Aktywne filtry.

Donice duże do ozdabiania roślinami i kwiatami

Dom bez roślin i bałagan w ogrodzie są jak obraz bez ramy. Niewiele potrzeba, aby stworzyć ukwiecone lub po prostu zielone zakątki zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Głównym składnikiem jest wyobraźnia, minimum kreatywności, którą wszyscy posiadamy, więc jeśli zastanawiasz się, jak uatrakcyjnić werandę lub jak udekorować swój ogród, tutaj znajdziesz pomysły, których potrzebujesz, aby zacząć.

Oczywiście trzeba mieć zielony kącik, przynajmniej z powierzchnią minimalną, alternatywnie można spróbować założyć zakątek z sukulentami, są bardzo ozdobne i wymagają niewielkiej pielęgnacji.

Czego potrzebujesz, aby zacząć uprawiać zielony zakątek sporych wymiarów

Najprawdopodobniej będą potrzebne duże donice ogrodowe. Jest ich mnóstwo, więc przy wyborze musisz polegać na parametrach, o których wspominaliśmy, jak dostępna powierzchnia, rodzaju efektu jaki chcesz uzyskać, budżecie i wreszcie, jakie rośliny zamierzasz zasadzić.

Każda roślina ma swoją własną doniczkę

W rzeczywistości można bardzo dobrze umieścić dowolną roślinę w dowolnej doniczce i nie ma tu pisanej reguły. Jeśli jednak chcesz robić rzeczy w określonym stylu, musisz przynajmniej rozróżniać rodzaje doniczek, aby uniknąć wkładania drzewa cytrynowego do słoika o średnicy 20 cm.

Są też rośliny, które potrzebują specjalnie małej doniczki, takie jak bonsai, aby zapobiec ich rozrastaniu, lub rośliny, które wymagają specjalnego drenażu, aby jedna doniczka działała lepiej niż inna. Wreszcie możesz skupić się na kształtach, wielkościach i kolorach, a także łatwo zarządzać nimi zgodnie z otoczeniem, które zamierzasz umeblować.

Zacznijmy więc sprawdzać, ile dużych doniczek ogrodowych jest na rynku, dzieląc je na donice odpowiednie na zewnątrz i do wnętrz.

Umebluj miejsce na zewnątrz: werandę, ogród, balkon z donicami dużymi

Niezależnie od tego, czy jest to duża czy mała przestrzeń, nie ma znaczenia, jeśli zdecydowałeś się umieścić kolor w tym smutnym i niepocieszonym kącie, odniesiesz sukces! W końcu zajmuje to niewiele miejsca, a roślina, choćby tylko zielona, zmiękcza nawet najbardziej surowe środowisko. Oczywiście, jeśli masz duży ogród, możesz pozwolić sobie na ciekawe kombinacje, pozwalające popuścić wodze swojej kreatywności.

Nawet na werandzie możesz być wystarczająco odważny, chyba że jest to weranda na strychu, gdzie również będziesz musiał obliczyć wagę donicy, którą zamierzasz obsadzić. Dotyczy to szczególnie balkonów, które mają nie tylko ograniczoną przestrzeń, ale także maksymalne tolerowane obciążenie, więc jeśli myślisz o baobabie, nie mając dużego ogrodu, będziesz musiał z niego zrezygnować.

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru donic. Na zewnątrz można z łatwością wybrać te z cortenu, plastiku i betonu, a po odpowiednim przygotowaniu również z aluminium i ceramiki.

Cortenowe donice duże w przestrzeni miejskiej

Cortenowe donice ogrodowe są donicami zewnętrznymi par excellence. W naszym sklepie jest wiele kształtów, rozmiarów, grubości, krótko mówiąc, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Zwykle są one również jednymi z najczęściej używanych na rabaty kwiatowe w miejskich przestrzeniach publicznych. W większości w tych przypadkach występują dwa główne typy i można tu znaleźć kształty liniowe, geometryczne i spartańskie, wykonane z surowego cortenu, które mają sporą grację i są bardzo funkcjonalne lub te z motywami neoklasycznymi, które generalnie upiększają przestrzeń publiczną, np. małe ogrody i ukwiecone zakątki miast.

Zadbane kwietniki o wyrazistych kształtach, dużych przestrzeniach i nielicznych falbankach, potrzebują prostych cortenowych wazonów, które współgrają z kontekstem. Interesujące są te, które harmonizują z kamieniem, betonem i żwirem, także polichromią, czy jednolitym kolorem. Możesz naprzemiennie używać donic dużych z okrągłą podstawą z kwadratową podstawą, aby stworzyć dodatkowy ruch, zachowując jednocześnie geometryczny motyw ogrodu.

Idealne rośliny bez zbędnych ozdób, w orientalnym stylu, takie jak palmy czy proste pędy bambusowe zamieszczone w donicach dużych najczęściej prostokątnych będą odpowiednie do aranżacji żywopłotu, upewnij się, że wszystkie są tej samej jakości i z tego samego materiału, możesz zmienić kształt roślinności za pomocą ozdobnego przycinania. Bukszpan doskonale nadaje się do tego celu, ponieważ ma bardzo powolny wzrost i dlatego nie wymaga częstej konserwacji. Interesujący jest również ligustr, który można łatwo posadzić w dużych stalowych donicach z cortenu i uzyskać wyrafinowany, a jednocześnie naturalny efekt.