Stal corten w ogrodzie i przestrzeni komercyjnej

Donice stalowe, czy to możliwe, przecież postawione na zewnątrz w ogrodzie zaraz pokryją się rdzą. Jest to prawda oczywista, ale dotyczy to donic wykonanych ze zwykłej stali węglowej. Natomiast donice wykonane ze stali w skład której wchodzą takie pierwiastki jak chrom, krzem, nikiel miedź, fosfor utleniają się powierzchniowo, a powstała rdzawa struktura zewnętrzna tworzy barierę ochronną i zatrzymuje proces rdzewienia na wskroś, chroniąc w ten sposób blachę przed nieuchronnym zniszczeniem jak to jest w przypadku zwykłej stali węglowej. A przy tym donice wykonane ze stali corten nie wymagają żadnej konserwacji. Powierzchniowa patyna w kolorze rdzawym z biegiem lat zwodzi intensywnymi odcieniami i zmienia ubarwienie jak kameleon. Ziemisty rdzawy kolor stali corten współgra z zielenią roślin ogrodowych i stanowi doskonałą aranżację przestrzeni otwartej, również komercyjnej.

Stal corten w aranżacji wnętrza mansardy loftowej

Dzięki dekoracyjnym panelom ze stali corten możemy projektować i aranżować wnętrza z klasą i unikalnym designem. Stalowe panele ścienne z cortenu to świetne rozwiązanie dla prywatnych i publicznych wnętrz. Możesz z powodzeniem użyć stalowych paneli corten na ścianie wnętrza, aby zrealizować swoje marzenia o wyjątkowym i intrygującym domu. Z pewnością wnętrze, w którym pojawi się stal corten na pełnej wysokości ściany stworzy układ wyjątkowy i interesujący dla oka. Niewątpliwie taki układ wyróżni się w zbiorowisku współczesnych rozwiązań architektonicznych.

Pierwsze na polskim rynku, gotowe, stalowe panele dekoracyjne na ścianie i fasadzie wykonane z prawdziwej stali. To nie jest substytut, jest to prawdziwa „zardzewiała” stal najwyższej jakości. Panele corten idealnie łączą się z betonem architektonicznym, cegłą, kamieniem, drewnem, szkłem, skórą i kolorystyką ścian pomieszczeń loftowych w jasnych odcieniach.

Okładziny stalowe na ścianach i elewacjach

Większość ludzi lubi efekt delikatności, tekstury i czystości w swoich dekorowanych wnętrzach. Wymagana okładzina ze stali corten do dekoracji wnętrz powinna być gładka, bez rdzawych postrzępionych fragmentów, zardzewiały kolor powinien być jednolity i stabilny, a określone odchylenie koloru niewielkie. Bez względu na użyte surowce, jakość koloru rdzy powierzchniowej wymagana jest bardzo wysoka. Dlatego większość klientów i projektantów wybiera okładziny ze stali corten do dekoracji wnętrza i zewnętrznych elewacji budynków. Niewielu dostawców i producentów może sprostać tak wysokim wymaganiom. Zone Pots z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w konstrukcjach stalowych odpornych na warunki atmosferyczne, podąża w tym kierunku. Zrobiliśmy mnóstwo projektów ze stali corten do dekoracji wnętrz. Między innymi są to biura recepcji restauracyjnej, ściany wewnętrzne gabinetów, kominki wewnętrzne, malowidła ścienne itp. Doceńmy razem stal corten, czekamy na Twoje może lepsze sugestie i pomysły.

Ścianki ze stali corten

Stół wodny z cortenu

Staw wodny z cortenu