Duże donice okrągłe ogrodowe i cmentarne

Duże okrągłe donice ogrodowe

Okrągłe donice ze stali corten są szeroko stosowane w projektowaniu ogrodów i krajobrazu jako efektowne wizualnie rozwiązanie o niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji. Materiał ten, zwany jest stalą odporną na warunki atmosferyczne. Po wystawieniu na działanie czynników zewnętrznych tworzy rdzawy wygląd. Nasze doniczki okrągłe są zaprojektowane tak, aby starzały się i tworzyły piękną oranżowo-rustykalną barwę i estetyczne miedziane wykończenie.

Aktywne filtry.

Które donice okrągłe pasują do wybranej rośliny?

Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś wziąć ozdobną czy zwykłą doniczkę spójrz na kształt rośliny. Zdobione okrągłe doniczki są szczególnie odpowiednie na łodygi z koroną, ponieważ są eksponowane jak najwyżej. Jeśli masz rozłożyste, kwitnące rośliny, które ciągną się za krawędzią, lepiej pasują do nich zwykłe lub subtelnie zdobione doniczki niskie. A do roślin minimalistycznych należy wybrać purystyczne doniczki okrągłe. Wszystko to powinno pasować do domu, bo ogród jest przedłużeniem domu i powinniśmy czuć się w nim komfortowo.

Wybór odpowiednich donic z cortenu determinują głównie zawarte w nich rośliny. Poza kilkoma standardowymi doniczkami, które często zwężają się ku dołowi, warto zachować cylindry lub łagodne stożki ścięte na wietrzne dni. Ich stabilność jest większa, ponieważ powierzchnia dna donicy ma większą średnicę. Asortyment uzupełniają okrągłe miseczki, w których często znajdują się kolorowe i promienne kwiaty przyciągające wzrok.

Najważniejsze cechy donic okrągłych wykonanych ze stali corten

Wybór donicy z cortenu zależy od stylu ogrodu. Stal corten pasuje do wszystkich ogrodów. Rozmiar jest ważny dla prawidłowego rozwoju rośliny, projekt to kwestia gustu. Zabawne okrągłe donice dobrze komponują się z romantycznymi wiejskimi ogrodami, klasyczne donice z ogrodami śródziemnomorskimi i angielskimi. Świetnie wygląda w nich małe drzewko cytrynowe lub krzew hibiskusa, który znasz z wielu letnich wakacji. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz, czy wewnątrz, donice okrągłe z cortenu zapewniają wszędzie dobre warunki. Wysokiej jakości doniczka z cortenu gwarantują najlepsze warunki dla Twoich roślin i są absolutnie mrozoodporne. Oferujemy wiele różnych rozmiarów i fasonów. Małe okrągłe doniczki na zioła do doniczek XXL gdzie można nawet sadzić drzewa. Okrągłe proste wizualnie lub bogato zdobione, każdy znajdzie coś dla siebie. Okrągłe doniczki z cortenu używane są od wieków. Materiał idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów roślin. Stal corten jest używana do rzeźb i okładzin budynków od początku wieku. Idealnie nadaje się na doniczki, ponieważ jest porowata i zatrzymuje nadmiar wody, pozwalając roślinie pobierać wilgoć w ilości potrzebnej. Wyraźny, ciepły kolor, stal corten zawdzięcza zawartości żelaza i związków miedzi. Powierzchnia donicy zmienia się pod wpływem kontaktu z żywiołami i z czasem nabiera uroku i charakteru.

Okrągłe donice mają jeszcze inne zalety!

Umieścić na pierwszym planie trąbkę anielską lub kwitnący oleander, nadaj palmie pierwszoplanowy element przyciągającą wzrok? Rośliny samotne preferują okrągłe doniczki. Okrągły kształt był wypróbowywany i testowany od czasów Rzymian. Cylinder jest odporny na ciśnienie stojącej wody, a ciężar ziemi doniczkowej powoduje wzrost ciśnienia na etapie zamarzania. Okrągła donica wygląda dla większości z nas przyjemniej, kiedy zostanie ustawiona indywidualnie. Okrągłe donice o prostych powierzchniach są kompaktowe w zestawieniu ze ścianę o zaokrąglonym narożniku!

Duża okrągła donica to zawsze fajny pomysł na prezent

Niezależnie od tego, czy jest to ogród, parapet domu czy balkon, zawsze staramy się ozdabiać je kwiatami i innymi roślinami. Elementy dekoracyjne jak doniczki okrągłe, pokazują smak i indywidualność oraz są trwałymi elementami designu.

Ważnym aspektem dekoracji jest dobór odpowiednich donic. Stanowią one oparcie dla Twojej rośliny i tworzą część ogólnego wrażenia. Można je wykorzystać do realizacji spójnych koncepcji lub po prostu zaprezentować swoją roślinę w lepszym świetle.

Okrągłe donice z cortenu oferują wiele opcji dekoracyjnych. Zewnętrzne otoczenie możesz ozdobić okrągłymi donicami prezentując w nich rośliny, skrzynkami na kwiaty lub amforą. Ozdobne donice okrągłe znajdą również swoje miejsce na balkonach lub tarasach i wniosą świeżość do Twojego otoczenia.