Parawany ogrodowe metalowe z cortenu

Parawany ogrodowe

Dekoracyjne parawany ogrodzeniowe z odpornej na warunki atmosferyczne stali corten, zwanej również zwietrzałymi panelami stalowymi, które cieszą się wyjątkowym kolorem rdzy, ale nie gniją, nie rdzewieją i nie wymagają konserwacji. Dekoracyjny ekran w oparciu o indywidualny projekt można dostosować do dowolnego wzoru, modelu, tekstury, aby wyrazić różne style i magię otoczenia w beztroskim, modnym i rustykalnym nastroju.

Aktywne filtry.

W nowoczesnych projektach architektonicznych coraz większą wagę przywiązuje się do wyglądu estetycznego. W rezultacie materiały na bazie stali stają się coraz bardziej popularne. Przykładem są pokrycia dachowe gięte na rąbek, okładziny elewacyjne i parawany ogrodowe, w których wykorzystano szeroką gamę kolorów. Jednak stal corten, która ma bardzo nietypowe właściwości, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania współczesnych projektantów i urbanistów.

Co specjalnego jest w stali Corten ? Powłoką ochronną produktu jest patyna, czyli po prostu zwykła rdza. Jednocześnie skład dodatków stopowych dobierany jest w taki sposób, aby utleniła się tylko zewnętrzna warstwa metalu, tworząc nieprzepuszczalną powłokę. Dzięki temu materiał jest niezwykle trwały i nie wymaga konserwacji nawet na zewnątrz. A z biegiem czasu sama patyna nadaje powierzchni ciekawy, aksamitny odcień brązu, który jest postrzegany jako rodzaj dekoracji.

Ten gatunek stali jest wyjątkowy, ponieważ może być stosowany zarówno jako materiał konstrukcyjny, jak i do tworzenia elementów dekoracyjnych. Produkt doskonale komponuje się z szeroką gamą stylizacji, co pozwala na budowanie bardzo oryginalnych kompozycji.

Obszar zastosowań parawanów ogrodowych z cortenu

Ale gdzie dokładnie jest używana stal corten i jakie możliwości otwiera przed użytkownikami? Materiał ten charakteryzuje się wszechstronnością, jego obróbka możliwa jest na różne sposoby, a zastosowanie laserowego cięcia metalu umożliwia uzyskanie wykrojów o wysokiej precyzji z w zakresie wzorów i wymiarów.

Jeśli mówimy o głównych aspektach zaangażowania, to najczęściej ten materiał można wykorzystać do takich celów:

  • Panele przednie. Nie chodzi tylko o gładkie lub nieporęczne moduły. Poszukiwane są wszelkiego rodzaju ażurowe projekty;
  • Ekrany i ekrany do podziału terytoriów na osobne sekcje. W tym przypadku wykorzystywane są nie tylko moduły monolityczne. Pożądana jest również perforacja metalowa, co umożliwia tworzenie bardziej estetycznych i oryginalnych projektów;
  • Wolumetryczne figury elewacyjne, małe formy architektoniczne, przejścia dla pieszych, kładki i wiele innych.

Dekoracyjne parawany ogrodowe ze stali corten

Mury oporowe, ekrany to nic innego jak blachy stalowe, które można kształtować w dowolny kształt, doskonale nadają się do tworzenia ścian oporowych w architekturze krajobrazu. A za pomocą ozdobnych ekranów z łatwością podzielisz teren na strefy funkcjonalne, schowasz budynki gospodarcze.

Płyty stalowe corten, to blacha stalowa z czerwonej ściany osłonowej, często rzeźbiona znajduje się pomiędzy serią taniej stali stopowej ze zwykłej stali i stali nierdzewnej corten. Dekoracja zewnętrzna ze stali corten przyjmuje nową technologię dla zrównoważonego rozwoju i innowacji i staje się światową technologią wykorzystującą ten materiał.

Ekrany dekoracyjne do ogrodu i przestrzeni miejskiej

Zwietrzały metal z czasem tworzy naturalną rdzę, zwaną również stalą kor-tenową. Oświetlenie ogrodzeń w pewien sposób dodaje ciepła i całorocznego zainteresowania. To świetny wybór dla bardziej nowoczesnego, rustykalnego wyglądu. Stal można kupić w postaci arkusza i wykorzystać jako nieprzezroczyste ogrodzenie prywatności lub samodzielną ścianę w tle.

W przemyśle kontenerowym obowiązują surowe wymagania dotyczące odporności stali na korozję atmosferyczną. Corten w szerokim zastosowaniu należy do odmiany o wysokiej wartości dodanej, a cena jest stosunkowo stabilna.

Parawany ogrodowe ze stali corten nadają się do użytku w miejscach takich jak domy, ogrody, ulice, siłownie, teatry, kina, hotele i wszędzie tam, gdzie wymagane jest piękne otoczenie i delikatna artystyczna atmosfera.