Oczko wodne z blachy corten 250x125x50

Stal corten jest wykorzystywana w projektowaniu ogrodów i krajobrazu. Nazywana jest również stalą trudnordzewiejącą, ponieważ wytrzymuje upływ czasu. Projektanci ogrodów i architekci krajobrazu używają go do wykonywania oczek wodnych, donic ogrodowych, murków oporowych i innych konstrukcji. Wyroby ze stali corten pięknie wyglądają w ogrodzie. Oczko wodne z cortenu w początkowym okresie wygląda tak jakby było wykonane ze zwykłej stali. Szybko stworzy zardzewiałą warstwę, ale potem, podobnie jak w przypadku ołowiu i aluminium, proces utlenia ustaje. Bogata patyna staje się powłoką ochronną, która dodatkowo zatrzymuje działanie czynników atmosferycznych. Brązowo pomarańczowy kolor oczka ożywi Twój ogród, a dla małych i dużych zwierząt stworzy dom, w którym będą mogły się kąpać i odżywiać.

5 840,00 zł
Brutto
Produkt dostępny na zamówienie

panele-ozdobne-ogrodowe-corten
oczko-wodne-z-wylewka-corten

Oczka wodne ogrodowe to zbiorniki nie płynące, można je wykonać w połączeniu z wodospadem, kaskadą lub fontanną. Ożywiają i ozdabiają przestrzeń ogrodu, poprawiają mikroklimat na terenie. Oczko stanie się miejscem odpoczynku i relaksu. Nie wymaga instalacji systemów filtracyjnych, biologicznego uzdatniania wody i okresowej konserwacji zbiornika wodnego przez specjalistów.

Oczko wodne to zbiornik sztuczny, z reguły w kształcie prostokąta, posiada naturalne kontury i ścisłą geometrię. Wykonane ze stali corten w doskonałym stanie przetrwa wiele lat.

Jak ukwiecić rejon oczka wodnego?

Brzeg akwenu można wyłożyć kamieniem naturalnym i sztucznym, drewnem, kamykami, płytami chodnikowymi, wypełnieniem żwirowym. Materiały należy łączyć z nasadzonymi roślinami przybrzeżnymi (euforbia, turzyca, irys błotny, nagietek, susak). Rośliny muszą odpowiadać wielkością stawu, pasować do ogólnego składu ogrodu i być higrofilne. Brzeg można również ozdobić małymi formami architektonicznymi i klombami.

Oczko wodne – centralny element w naszym ogrodzie

oczko-wodne-corten-z-wylewka-w-ogrodzie

W ogrodzie o regularnym stylu sztuczny zbiorniki o geometrycznym kształcie, będzie centrum elementem kompozycyjnym. Usytuowane obok domu podkreśli styl architektoniczny budynku. Oczko wodne można podnosić, co jest wygodne przy jego pielęgnacji. W ogrodzie krajobrazowym sztuczny zbiornik z blachy corten może być asymetryczny i posiadać wysokość do 80 cm by zapobiec zamarzaniu. Wzdłuż brzegu zbiornika sadzi się wierzby płaczące, dereń, japońską spireę, a z bylin zielnych astilbe, dicentra, monarda, hosta.

Alternatywnie oczko wodne można uzbroić w wylewkę, stworzyć zamknięty obieg wody i wprowadzić ruch do swojego ogrodu. Zwiększymy w ten sposób zawartość tlenu w wodzie, a cichy plusk spływającej wody zapewni relaks i uspokojenie w ogrodzie.

Opis

Wysokość
50 cm
Szerokość
125 cm
Głębokość
250 cm
Materiał
Corten - 3 mm
Waga
190 kg
Kolor
Naturalny, częściowo zwietrzały
Pielęgnacja
Podczas tworzenia się warstwy rdzy należy chronić podłoże przed spływem rdzy
Przydatność
Wszystkie środowiska, w tym sfera publiczna
Wykończenie
Brak widocznego spawu na zewnątrz, rogi wygięte i zaokrąglone
Wzmocnienie
Większe donice i pozostałe wyroby są wewnętrznie usztywnione
Na zamówienie
Możemy dostosować się do Twoich wymagań i wykonać produkt na zamówienie

Zobacz także