Oczko wodne z blachy corten 300x125x50

Do ogrodów o regularnych kształtach pasują sztuczne zbiorniki o geometrycznym kształcie, służące jako centralny punkt w ogrodzie. Usytuowanie oczka wodnego obok domu podkreśli styl architektoniczny budynku. Oczka można podnosić, co jest wygodne przy pielęgnacji. W ogrodzie krajobrazowym sztuczny zbiornik z blachy corten może być asymetryczny, o gładkich konturach obrzeża. Wzdłuż brzegu oczka wodnego sadzi się wierzby płaczące, dereń, japońską spireę. Oczko można uzbroić w wylewkę. Spadająca kaskadą woda stworzy obieg zamknięty i wprowadzi ruch do ogrodu. Rozwiązanie zwiększa zawartość tlenu w wodzie, a cichy plusk spływającej wody zapewni relaks i wprowadzi element zdobniczy w ogrodzie. Producenci oferują różne kształty oczek wodnych wykonane z kamienia naturalnego, my proponujemy corten.

7 050,00 zł
Brutto
Produkt dostępny na zamówienie

panele-ozdobne-ogrodowe-corten
oczko-wodne-z-wylewka-corten

Oczko wodne ożywia Twój ogród. Wiele małych i dużych zwierząt nazywa go domem, kąpią się w nim ptaki, a ryby chwytają płatki jedzenia. A ty? Wyglądasz na dumnego z tego, co stworzyłeś.

Uzbrój oczko wodne w wylewkę z kaskadą

Oczka ogrodowe to zbiorniki nie płynące, można je wykonać w połączeniu z wodospadem, kaskadą lub fontanną. Ożywiają i ozdabiają przestrzeń ogrodu, poprawiają mikroklimat w ogrodzie na tarasie, czy w przestrzeni komercyjnej. Staw może stać się miejscem odpoczynku i relaksu. Oczko wodne z cortenu nie wymaga instalacji systemów filtracyjnych, biologicznego uzdatniania wody i okresowej konserwacji zasobnika wodnego przez specjalistów.

Zbuduj otoczenie oczka wodnego

oczko-wodne-corten-z-wylwka-w-ukwieconym-ogrodzie

Oczka wodne to zbiorniki sztuczne, różniące się kształtem, posiadają naturalne kontury i ścisłą z reguły geometryczną budowę. Charakteryzują się zmienną objętością powierzchnią i materiałem z którego są wykonane. Dedykowane przeznaczenie dekoracyjne i rybne. Oczka wodne mogą być wykonane z aluminium, co nie ogranicza wyboru kształtu i obrysu zbiornika. Znane są oczka plastikowe o określonym kształcie i rozmiarze, betonowe mające niezawodną i trwałą podstawę i z cortenu, które ostatnio są przedmiotem zainteresowania architektów i ogrodników.

Brzeg oczka wodnego można wyłożyć kamieniem naturalnym i sztucznym, drewnem, kamykami, płytami chodnikowymi, wypełnieniem żwirowym. Materiały można łączyć z nasadzonymi roślinami przybrzeżnymi. Rośliny powinny być dobrane do wielkości zbiornika, pasować do ogólnego układu ogrodu i być higrofilne. Brzeg można również udekorować małymi formami architektonicznymi i dywanami kwiatowymi.

Opis

Wysokość
50 cm
Szerokość
125 cm
Głębokość
300 cm
Materiał
Corten - 3 mm
Waga
220 kg
Kolor
Naturalny, częściowo zwietrzały
Pielęgnacja
Podczas tworzenia się warstwy rdzy należy chronić podłoże przed spływem rdzy
Przydatność
Wszystkie środowiska, w tym sfera publiczna
Wykończenie
Brak widocznego spawu na zewnątrz, rogi wygięte i zaokrąglone
Wzmocnienie
Większe donice i pozostałe wyroby są wewnętrznie usztywnione
Na zamówienie
Możemy dostosować się do Twoich wymagań i wykonać produkt na zamówienie

Zobacz także