Oczko wodne z blachy corten 200x100x50

Do ogrodów o regularnym stylu nadają się sztuczne zbiorniki o geometrycznym kształcie, służące jako centrum kompozycyjne. Usytuowanie takiego zbiornika obok domu podkreśli styl architektoniczny budynku. Stawy można podnosić, co jest wygodniejsze przy ich pielęgnacji. W ogrodzie krajobrazowym sztuczny zbiornik z blachy corten może być asymetryczny, o gładkich konturach wybrzeża. Wzdłuż brzegu zbiornika sadzi się wierzby płaczące, dereń, japońską spireę. Z bylin zielnych: astilbe, dicentra, monarda, hosta. Dzięki wylewce stawowej tworzysz obieg wody i wprowadzasz ruch do swojego oczka. Zwiększa to zawartość tlenu w wodzie, a cichy plusk spływającej wody zapewnia relaks i upiększa Twój ogród. Producenci oferują różne kształty wykonane z kamienia naturalnego, marmuru lub metalu jak corten.

4 495,00 zł
Brutto
Produkt dostępny na zamówienie

panele-ozdobne-ogrodowe-corten
oczko-wodne-z-wylewka-corten

Staw ożywia Twój ogród. Wiele małych i dużych zwierząt nazywa go domem, kąpią się w nim ptaki, ryby chwytają płatki jedzenia. A ty? Wyglądasz na dumnego z tego, co stworzyłeś.

Oczka ogrodowe to zbiorniki nie płynące, można je wykonać w połączeniu z wodospadem, kaskadą lub fontanną. Ożywiają i ozdabiają przestrzeń ogrodu, poprawiają mikroklimat na terenie. Staw może stać się miejscem odpoczynku i relaksu. Tworzenie oczka wodnego nie wymaga instalacji systemów filtracyjnych, biologicznego uzdatniania wody i okresowej konserwacji zbiornika wodnego przez specjalistów.

oczko-wodne-corten-fontanna

Stawy to zbiorniki sztuczne, różniące się kształtem (naturalne kontury i ścisła geometria), objętością i powierzchnią, materiałem do produkcji i przeznaczeniem (dekoracyjne, pływackie, stawy rybne ). Oczka wodne mogą być foliowe, co nie ogranicza wyboru kształtu i obrysu zbiornika; plastikowy, o określonym kształcie i rozmiarze; beton, mający niezawodną i trwałą podstawę, co zwiększa koszt aranżacji oczka wodnego; corten, który jest ostatnio przedmiotem zainteresowania architektów i ogrodników.

Brzeg akwenu można wyłożyć kamieniem naturalnym i sztucznym, drewnem, kamykami, płytami chodnikowymi, wypełnieniem żwirowym. Materiały należy łączyć z nasadzonymi roślinami przybrzeżnymi (euforbia, turzyca, irys błotny, nagietek, susak). Rośliny muszą odpowiadać wielkością stawu, pasować do ogólnego składu ogrodu i być higrofilne. Brzeg można również ozdobić małymi formami architektonicznymi i klombami.

Opis

Wysokość
50 cm
Szerokość
100 cm
Głębokość
200 cm
Materiał
Corten - 3 mm
Waga
140 kg
Kolor
Naturalny, częściowo zwietrzały
Pielęgnacja
Podczas tworzenia się warstwy rdzy należy chronić podłoże przed spływem rdzy
Przydatność
Wszystkie środowiska, w tym sfera publiczna
Wykończenie
Brak widocznego spawu na zewnątrz, rogi wygięte i zaokrąglone
Wzmocnienie
Większe donice i pozostałe wyroby są wewnętrznie usztywnione
Na zamówienie
Możemy dostosować się do Twoich wymagań i wykonać produkt na zamówienie

Zobacz także