Stal Corten z patyną czasu wewnątrz designerskich obiektów

In: Stal corten On: Komentarz: 0

Dobra odporność na warunki atmosferyczne stali corten preferuje ją do używania głównie na zewnątrz. Istnieje jednak wiele sposobów na włączenie tego uroczego, samopatynowanego metalu do nowoczesnych wnętrz w celu uzyskania efektów specjalnych. Brązowe i pomarańczowe odcienie na rdzawej powierzchni stali corten tworzą uczucie ciepła i komfortu.

Przyjrzyj się różnym zastosowaniom stali corten, a zdziwisz się, w jaki sposób ten materiał z wymuszoną korozją może poprawić Twoją przestrzeń życiową. Niezależnie od tego, czy są to zardzewiałe meble, samopatynowane panele ścienne czy nowoczesna rzeźba, to skorodowana stal corten tworzy prawdziwe atrakcje w nowoczesnych wnętrzach.

Stal Corten w środku - zardzewiałe designerskie stoły

stal-corten-restauracja
lada-corten-restauracja

Uniwersalna i trwała stal corten zainspirowała projektantów do stworzenia nowoczesnych designerskich mebli z industrialnym podłożem. Metalowy stolik kawowy i odpowiedni stolik boczny są funkcjonalne, charakteryzują się czystymi liniami w miękkiej patynie i są przyjemne dla oka.

Stal Corten w światłym salonie – postaw na meble z patynowanymi akcentami

Oto pomysł na salon z dużą dozą indywidualności i nowoczesnym szykiem. Modułowa sofa narożna w kolorze perłowoszarym z bocznymi płytami pokrytymi stalą corten. Projekt można dostosować, ponieważ możemy wybierać spośród szerokiej gamy tkanin, sztucznej skóry i prawdziwej skóry.

Lampa wisząca - wymuszona korozja stalowa atakuje oprawy oświetleniowe

Lampy ze stali corten są dostępne w różnych wersjach - niezależnie od tego, czy są to lampy wiszące, stołowe czy podłogowa do wnętrz, wzbogacą każde pomieszczenie, dodając urzekające rustykalne akcenty.

Zwykły stół - design ze sztuczną powłoką rdzy

stol-blacha-corten-kuchnia
kuchnia-wyspa-stal-corten

Elegancki stół ma aluminiową podstawę i niecodzienny blat ze stali corten. Stół do jadalni zwykle jest dostępny w różnych rozmiarach. Możesz wybrać również pomocne:

 • Regał z czystego metalu - industrialny typ schowka
 • Półki ścienne zaprojektowane w ciekawych kształtach
 • Panele ścienne i półki na nich mocowane

Regał projektuje się w oparciu o dostępną powierzchnię ściany. Opcje szafek można łatwo dostosować do potrzeb klienta i wielkości jego pomieszczenia. Dzięki modułowej konstrukcji i przegródkom o różnej głębokości mogą służyć również jako uchwyt na naczynia i miejsce do przechowywania różnych akcesoriów.

Szuflada w komodzie z cortenu - tajemniczy mebel

Komoda to ukryty i sekretny schowek - nazwa, która doskonale charakteryzuje ten mebel. Na pierwszy rzut oka trudno zlokalizować szuflady, ponieważ nie mają uchwytów i są harmonijnie zintegrowane, ale stopniowo komoda ujawnia swój wspaniały charakter.

Osłonki do roślin pnących

lada-restauracyjna-stal-corten
salon-stal-corten

Zaprojektowany stalowy stożek podwieszany corten na nowo definiuje klasyczną doniczkę. Dzięki cięciu laserowemu możliwe jest opracowanie kilka filigranowych wzorów i motywów kwiatowych. Oprócz podparcia dla roślin pnących, ten designerski obiekt może służyć jako przegroda pokoju dla przyjemnego oddzielenia przestrzeni.

Przechowalnia w kształcie kostki Rubika ze stali corten

Duży sześcian o powierzchni do 70 cm3 o patynowanej powierzchni zachwyca metalicznym tonem i ciemnymi elementami. Ale po otwarciu nie jest już kostką Rubika, bo znajdujemy w środku magazyn z drewnianym wnętrzem. Rozwiązania są dostępne nie tylko ze stali corten, ale także z żelaza, miedzi i mosiądzu.

sciana-z-blachy-corten
hotel-korytarz-blacha-corten

Inne warte uwagi wewnętrzne rozwiązania ze stali corten:

 • Wysokie donice okrągłe - cylindryczne i stożkowe o różnych rozmiarach z cortenu
 • Wspaniała eklektyczna kuchnia z patynowaną ścianą ze sztucznej stali i żyrandolem ze szkła hartowanego
 • Ściana wykorzystująca surowy urok wymuszonej stali korozyjnej do tworzenia kontrastów
 • Sprytna kuchnia wysokiej klasy z wykończeniem ze stali samo patynowanej
 • Aranżacja pod klatką schodową z antykami i okładziną ścienną z paneli ze stali corten
 • Stary stalowy piec i belka z tunelami czasoprzestrzennymi w rustykalnej eleganckiej kuchni
 • Wysokie ćwierćobrotowe schody ze stopniami ze stali samo patynowanej
 • Proste schody ze stopniami pływającymi bez podstopnic
 • Prosta stalowa drabina zmieszana z tropikalnym drewnem
 • Proste schody pływające bez podparcia
 • Regał wykonany ze stali corten i wyjątkowo niski stolik w pniu drzew
 • Cudowny kinkiet w kształcie otwartej książki
 • Rustykalne lampy wiszące
 • Stal corten w łazience – to możliwe
 • Nowoczesna szafka RTV w kolorze białym ze stalowymi wstawkami z blachy corten

Stal corten ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie na zewnątrz, znajdziemy jednak jeszcze wiele innych zastosowań wykorzystania cortenu w przestrzeni wewnętrznej. Kreatywność nie zna granic, wszystko przed nami.

Uwagi

Zostaw swój komentarz