Nowatorski grill ogrodowy z blachy corten

In: Nowoczesne paleniska ogrodowe On: Komentarz: 0

Nowatorski grill ogrodowy wykonany z cortenu daje możliwość przygotowania posiłków i rozgrzania się podczas wieczornych spotkań na tarasie w kontakcie z naturą.

Nasze grille zewnętrzne to wysokiej jakości grille ogrodowe wykonane ze stali corten o grubości 2 mm, mogą mieć wbudowany pojemnik na drewno. Są świetną alternatywą dla kamiennych grilli i palenisk ogrodowych, które w okresie jesienno-zimowym pękają z powodu niskich temperatur oraz częstych opadów deszczu lub śniegu. Grille z cortenu są bardzo odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych ze względu na właściwości stali corten, która ze względu na zawartość składników stopowych, takich jak miedź, chrom, nikiel i fosfor wykazuje zwiększoną odporność na rdzewienie i ekspozycję na działanie wysokich temperatur. Konstrukcję corten uzupełnia blat grillowy wykonany ze stali nierdzewnej.

Niebieska stal zmieniająca kolor na czerwonobrązowy przyciąga uwagę

grill-ogrodowy-corten
grill-ogrodowy-z-taca

Zaczynając jako błękitna stal, kiedy corten zostanie wystawiony na działanie żywiołów, naturalnie ulegnie starzeniu i rozwinie bogate, przyciągające wzrok wykończenie. Ta nieskrępowana i trwała powłoka rdzy gwarantuje ochronę przed dalszą korozją. Podczas procesu utleniania stal corten wytwarza spływający węgiel, który może plamić sąsiednie materiały, takie jak kamień lub beton. Aby zmniejszyć te możliwe plamy, wszystkie produkty mają małe nóżki, które podnoszą konstrukcję i zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi z materiałem podłogi. Po początkowym okresie reaktywności stal corten utwardzi się i samo-uszczelni, przy niewielkim lub zerowym wypływie węgla.

Grille z naszego asortymentu charakteryzują się dużym paleniskiem. Wykonane ze stali corten, która jest prawie czystą stalą węglową, ale pokrywa się warstwą ochronną odporną na warunki atmosferyczne. Powierzchnia jest początkowo czerwonobrązowa przywodząca na myśl kolor rdzy, która z czasem ciemnieje. Przy prawidłowym użytkowaniu stal corten jest wyrazista, trwała, bezobsługowa i na swój sposób wytrzyma.

Grille ogrodowe opalane drewnem są ekologiczne

grill-ogrodowy-corten-drewno
grill-ogrodowy-stojacy

Oprócz możliwości przygotowania posiłków i grzania podczas wieczornych spotkań na tarasie czy w ogrodzie, nasz grill stanowi również doskonałe uzupełnienie architektury ogrodowej, która prezentuje się niezwykle w zestawieniu ze wszystkimi nowoczesnymi stylami wykończenia ogrodów. Obecność tego produktu w Twoim ogrodzie z pewnością zostanie zauważona i doceniona przez wszystkich. Opalany może być naturalnym drewnem, brykietami i węglem drzewnym. Grille ogrodowe corten opalane drewnem podczas użytkowania nie emitują substancji szkodliwych dla środowiska. Grillowanie na zwyczajnym drewnie jest zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne. Jest zgodne z wymogami środowiska, osób grillujących oraz korzystnie wpływa na walory jakościowe grillowanych potraw.

Nie zapomnij, że oferujemy usługę wstępnego starzenia i możemy również wykonać grill na zamówienie ze stali corten, więc skontaktuj się z nami jeśli masz specjalne wymagania!

Uwaga: obecnie nie posiadamy zapasów tego przedmiotu. Aby zapytać o terminy realizacji, wyślij e-mail do naszego zespołu sprzedaży na adres info@corteny.pl

Uwagi

Zostaw swój komentarz