Czy warto zainwestować w zewnętrzne palenisko z cortenu?

In: Nowoczesne paleniska ogrodowe On: Komentarz: 0

Zgodnie ze starożytną tradycją dzisiejszy wieczór jest nocą przy ognisku. Oto kilka pomysłów na ognisko na świeżym powietrzu

Organiczna, a jednocześnie przemysłowa konsystencja i kolorystyka cortenu pozwala na stosowanie go w wielu stylach ogrodowych. Różne środowiska, w tym cykle mokre i suche, wpływają na stal w różny sposób, a wygląd ogrodu może być nieprzewidywalny i wyjątkowo urokliwy. Stal zardzewiała corten może być używany do ozdabiania. Paleniska z natury dobrze wyglądają jeżeli są wykonane z corteny, podobnie jak latarnie i oprawy oświetleniowe. Możesz go używać do skrzynek do sadzarek eksponowanych w ekstremalnych warunkach. Wspaniałe bramy i ogrodzenia zbudowane z cortenu z odciągniętymi łącznikami i połączonymi z drewnianymi wspornikami są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym projektowaniu.

palenisko-misa-corten

Być może jeden z najbardziej uderzających przykładów formy, funkcji i estetyki przy użyciu stali corten można znaleźć w pracach stworzonych na potrzeby ogrodnictwa.

Paleniska metalowe wykonuje się ze stali cortenowej o grubości 4 mm. Palenisko wykonane ze stali corten jest bardzo trwałe i nie wymaga konserwacji. Jedyne, co musimy zrobić, to oczyścić drewno opałowe z zanieczyszczeń. Palenisko corten łączy w sobie atrakcyjny design i praktyczne zastosowanie. Świetnie sprawdza się jako źródło światła i ciepła w chłodniejsze dni. Palenisko corten sprawdzi się w ogrodzie lub na przydomowym tarasie.

Stal corten w projekcie paleniska ogrodowego

Stal corten lub stal odporna na warunki atmosferyczne to rodzaj metalu, który z czasem tworzy unikalną rdzawą patynę, a jej nazwa wywodzi się od dwóch głównych właściwości: dobrej „wytrzymałości mechanicznej” i dobrej „odporności na korozję”.

palenisko-z-corteny-w-ogrodzie
palenisko-kwadratowe-ogrodowe-corten

Stal corten ma dobrany skład chemiczny, dzięki czemu reaguje z wodą i tlenem, umożliwiając powstanie ochronnej warstwy rdzy na powierzchni, zachowując jednocześnie strukturalną integralność warstwy stali pod rdzą.

Architekci krajobrazu, od których klienci oczekują zewnętrznej strefy rozrywki, która zwiększy ich użyteczną przestrzeń domową, już wiedzą, że palenisko zewnętrzne może wnieść fantastyczny klimat i ciepło do każdego projektu ogrodowego.

Inwestycja w palenisko na zewnątrz pozwala w pełni wykorzystać taras lub patio, ponieważ goście nie muszą wycofywać się do wnętrz, gdy zachodzi słońce lub gdy wieczór staje się trochę chłodniejszy.

Większość palenisk zewnętrznych jest oczywiście przeznaczona jako źródło ciepła, chociaż w innych miejscach można znaleźć takie, które są wykonane prawie wyłącznie do celów dekoracyjnych.

Palenisko z cortenu nadaje nowy wymiar w ogrodzie i zbliża ludzi

palenisko-proste-blacha-corten
palenisko-corten-kwadratowe
miska-corten-palenisko

Paleniska to nie tylko piękne elementy przestrzeni na zewnątrz, to elementy służące do zbliżania ludzi. Niewiele rzeczy jest bardziej fundamentalnych lub przyjemniejszych niż siedzenie przy otwartym ognisku z rodziną i przyjaciółmi.

Kolekcja odpowiednich projektów Zone Pots nadaje nowoczesny wymiar pierwotnemu ognisku dzięki prostym naczyniom z cortenu.

Dostępne w szerokiej gamie wykończenia, w tym, stali nierdzewnej i stali corten. Efektem wysokiej jakości produktu z wykorzystaniem ponad dziesięcioletniego doświadczenia w projektowaniu są najlepsze paleniska zewnętrzne. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać najgorsze warunki klimatyczne w Polsce.

Paleniska ogrodowe to doskonały przykład sztuki użytkowej, czerpiącej inspirację z otaczających form naturalnych, wykorzystujących i eksplorujących walory materiału – cenna technika dla każdego projektanta poszukującego inspiracji w swojej pracy.

Jeśli widziałeś kreatywne lub inspirujące przykłady stali corten używanej w projektowaniu ogrodów, daj nam znać.

Uwagi

Zostaw swój komentarz