Panel ozdobny corten 30-30

Panele dekoracyjne ze stali corten przeznaczone do wyposażenia wnętrza z klasą w niepowtarzalnym designie. To również doskonały element architektoniczny elewacji zewnętrznej obiektów komercyjnych i budynków jednorodzinnych. Z pewnością wnętrze, w którym pojawi się stal corten, będzie atrakcyjne, a cała aranżacja stanie się wybitna i niecodzienna. Stanie się perełką niepowszechnych rozwiązań architektonicznych. Gotowe do montażu, dekoracyjne panele ścienne i elewacyjne wykonano z prawdziwej stali, która się starzeje. To nie imitacja, to prawdziwa „zardzewiała” stal najwyższej jakości, z którą zrealizujesz swoje marzenia o wyjątkowym i intrygującym domu. Znakomicie sprawdzi się jako uzupełnienie stylu industrialnego, rustykalnego, norweskiego, modernistycznego oraz wielu innych.

2 Przedmioty
125,00 zł
Brutto
W magazynie

panele-ozdobne-ogrodowe-corten
oczko-wodne-z-wylewka-corten

Panele z blachy corten są mocne, trwałe i znalazły zastosowanie w wielu rozwiązaniach architektonicznych. Corten jest cięższy od aluminium, istotny czynnik wpływający na stabilność konstrukcji. Stosowania stali corten do celów architektonicznych jest możliwe pod warunkiem uwzględnienia procesu stabilizacji. W celu zminimalizowania plam spowodowanych spływem rdzy w początkowych okresie starzenia należy zabezpieczyć sąsiadujące otoczenie.

Innym zalecanym rozwiązaniem jest wstępna stabilizacja przed montażem u producenta lub bezpośrednio na placu budowy. Proces starzenia można przyspieszyć za pomocą różnych środków chemicznych, w tym wytrawiania. Zone Pots zaleca zamówienie paneli corten przed montażem ze znacznym wyprzedzeniem. Proces wietrzenia paneli może zająć od 2 do 6 miesięcy przy założeniu, że pogoda będzie sprzyjająca. W początkowej fazie aplikacji corten ma żółtawy wygląd. Po tym okresie następuje stopniowa zmiana koloru rdzy ochronnej z jasnobrązowej na stabilną ciemnobrązową. Proce ten w środowisku ze średnimi opadami trwa od roku do dwóch lat. Po tym okresie zabarwienie nie wykazuje wyraźnej zmiany, może z wyjątkiem głębszego ciemnobrązowego koloru.

2 Przedmioty

Opis

Wysokość
30 cm
Szerokość
30 cm
Głębokość
1,5 cm
Materiał
Corten – 2 mm
Waga
1,08 kg
Kolor
Naturalny, częściowo zwietrzały
Przydatność
Wszystkie środowiska, w tym sfera publiczna
Wykończenie
Brak widocznego spawu na zewnątrz, rogi wygięte i zaokrąglone
Gwarancja
5 lat gwarancji na wady materiału
Na zamówienie
Możemy dostosować się do Twoich wymagań i wykonać produkt na zamówienie