Stylowa oaza spokoju z oczkiem wodnym corten

In: Fontanny i oczka wodne On: Komentarz: 0

Oczka wodne wykonane ze stali konstrukcyjnej są odporne na warunki atmosferyczne. Corten jest uważany za ekologiczny, nie potrzebuje malowania i w pełni nadaje się do recyklingu.

Oczka wodne tworzą w ogrodzie niepowtarzalny klimat, są bardzo estetyczne, a dzięki swojej konstrukcji bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Oczko wodne, które znajdziesz w naszej ofercie, możesz wykorzystać w dowolnej przestrzeni. Największy wybór rozmiarów w Internecie od 1 metra do nawet 8 metrów oraz różnorodność form i wzorów gwarantuje, że nasze oczka wodne znajdują zastosowanie w małych i dużych ogrodach przydomowych, parkach, hotelach i innych miejscach publicznych. Każdy miłośnik dekoracji wodnych w ogrodzie może dopasować jeden z naszych produktów do swoich potrzeb. Aby stworzyć jeszcze lepszy efekt wizualny, można uzbroić oczka w dekoracyjne oświetlenie led oraz specjalne dysze wodne. Oświetlone oczko wodne wygląda imponująco szczególnie wieczorem.

oczko-wodne-z-wylweka-z-cortenu

Stal Corten (znana również jako stal cortenowa) to specjalna stal pierwotnie opracowana do budowy mostów i drapaczy chmur ze względu na jej niesamowitą wytrzymałość. Pod wpływem warunków atmosferycznych tworzy ochronny, uderzający wygląd rdzy, tworząc ciepłe, bogate tekstury, nie zawsze kojarzone z metalem.

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz produkty ze stali corten, to będzie on w stanie nie zwietrzałym lub częściowo zwietrzałym. Po ekspozycji na zewnątrz rozpocznie się proces starzenia. Proces ten trwa kilka miesięcy, a stal corten ma okres reaktywnej patyny od 3 do 9 miesięcy, w zależności od lokalizacji i klimatu. Patyna lub rdza działają jak bariera ochronna, nie penetrując ani nie naruszając integralności strukturalnej materiału. Podczas procesu wietrzenia stal corten wytwarza węgiel spływający lub plamiący na sąsiednich materiałach, takich jak kamień lub beton. Aby zmniejszyć to możliwe zabrudzenie, wszystkie produkty ze stali corten są dostarczane z małymi nóżkami, które podnoszą produkt i zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi z materiałem podłogowym. Po początkowym okresie reakcji stal corten utwardzi się i samo-uszczelni, przy niewielkim lub zerowym wypływie węgla.

oczko-wodne-z-wyleka-coretn
oczko-wodne-sadzawka-cortenu

Zabarwienie każdego elementu będzie się zmieniać w zależności od procesu wietrzenia, ostatecznie tworząc rdzawo-brązową patynę. Ze względu na skład chemiczny stali corten podczas procesu starzenia tworzy się bardzo gęsta warstwa utleniająca, która chroni niebieską stal wewnątrz. Stal corten zawiera barierę ochronną, po prostu tworzy nową skórę, aby się chronić. Stal corten jest niezwykle trwała i ma znacznie wyższą odporność na korozję atmosferyczną niż inne stale, dlatego jest idealna do stosowania w paleniskach, donicach i elementach wodnych.

Nasze elementy wodne z pewnością stworzą uspokajającą oazę w Twoim ogrodzie.

Te wysokiej jakości stawy wodne są dostępne w 3 standardowych rozmiarach, mogą być wykonane na zamówienie w dowolnych wymiarach. Z reguły są wykonane są ze stali o grubości 3 mm. Stal corten jest mocnym i odpornym na warunki atmosferyczne materiałem, który przy wystawieniu na działanie powietrza pokrywa się ochronną warstwą rdzy. Ustabilizowana powierzchniowa powłoka rdzy zapewnia ochronę przed dalszą korozją.

Proces wietrzenia rozpoczyna się natychmiast i trwa około czterech miesięcy w zależności od klimatu i lokalizacji. Proces ten można udynamicznić, usuwając resztki oleju powierzchniowego pozostawionego w procesie produkcyjnym.

oczko-wodne-corten-ogrodowe
staw-ogrodowy-corten
oczko-wodne-kaskada-corten

Uwaga – otrzymany produkt ze stali corten będzie nie zwietrzały lub częściowo zwietrzały, chyba że uzgodniono inaczej. Podczas procesu wietrzenia stal corten wytwarza spływający węgiel, a tym samym potencjalne plamy na sąsiednich materiałach, takich jak taras lub patio.

Proces starzenia się stali corten jest integralną częścią tego produktu i jako taki nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone otaczającym materiałom w wyniku wypływu węgla z produktów ze stali corten. Upewnij się, że nie instalujesz produktu na żadnej powierzchni, która może zostać uszkodzona podczas procesu starzenia.

Oczka wodne są wykonywane na zamówienie, dlatego czas dostawy wynosi 4-8 tygodni od zamówienia.

Związane z tagami

Uwagi

Zostaw swój komentarz