Dekoracyjne fontanny ogrodowe z cortenu

In: Fontanny i oczka wodne On: Komentarz: 0

Ozdobna fontanna ogrodowa z cortenu to nie tylko efektowna dekoracja, ale także woda i jej kojący szum, który uspokaja i relaksuje nasze zmysły. Fontanna ogrodowa to elegancka dekoracja, która może nadać Twojemu tarasowi, balkonowi zupełnie nowy wygląd. Istnieje kilka powodów, aby kupić fontannę ogrodową i uczynić z niej centralny punkt swojej zielonej oazy relaksu.

Fontanny dekoracyjne czy funkcjonalne

Fontanny wodne są wspaniałym i przyjemnym akcentem w domu, biurze lub ogrodzie na świeżym powietrzu. Oprócz tego, że są wytworne, oferują spokojny akcent i styl. Szum wody w pędzie działa kojąco i jest niepowtarzalny dla każdej fontanny. Dodanie fontanny może również służyć celom praktycznym. Tytułem przykładu duża fontanna na świeżym powietrzu może zagłuszyć odgłosy ruchu ulicznego lub hałas sąsiedztwa, tworząc wspaniałe, ciche miejsce. Fontanny działają w bardzo prosty sposób. Woda jest utrzymywana w zbiorniku, z którego pompa recyrkulacyjna pobiera wodę do rury lub wypycha ją z punktu wyjścia dyszą fontanny. Woda wpadnie do basenu lub przepłynie przez elementy fontanny aż dotrze do basenu.

Fontanna ogrodowa – to nie tylko niezwykle atrakcyjna i efektowna dekoracja, ale także woda i jej kojący hałas, który uspokaja nasze samopoczucie. Woda ta może płynąć dekoracyjnie kaskadą, przelewać się z podłogi na podłogę, a także rozpryskiwać się w górę.

Oferowane fontanny wykonane są z mocnego i trwałego cortenu, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie straszne im upały, deszcz, silnych wiatr, tylko zimą należy je osuszyć. Fontanny dekoracyjne wykonane z cortenu pracują w obiegu zamkniętym, co oznacza, że nie ma potrzeby doprowadzania do ich zasilania bieżącej wody. Bonusem jest podświetlenie LED, które szczególnie nocą wygląda efektownie.

Różne style fontann

fontanna-corten-z-wylewka
fontanna-kaskadowa-corten

Należy rozróżnić fontanny praktyczne , które są podłączone do wody pitnej i stanowią rzeczywiste źródło wody, oraz fontanny ozdobne, które składają się z kaskadowo opadającej wody nie nadającej się do picia, pompowanej z ukrytego zbiornika.

Dekoracyjne fontanny działają w obiegu zamkniętym i mają charakter dekoracyjny. Zdecydowana większość fontann dekoracyjnych ma pompę i w zależności od projektu, efekt kaskadowy, dzięki któremu woda z wyższej niecki przepływa do jednej lub więcej niższych niecek.

Do każdego ogrodu pasuje fontanna. Niezależnie od tego, czy szukasz zewnętrznego akcesorium pasującego do Twojego domu, czy też czegoś wyjątkowego, co przykuwa wzrok, przede wszystkim musisz zdecydować, jaki styl będzie pasował do Twojej fontanny.

Niezależnie od tego, czy szukasz fontanny o dużej budowie, nowoczesnego modelu, czy też o wyglądzie antycznym, dostępnych jest wiele opcji, od tradycyjnych po niepowtarzalne.

Jak działają fontanny

Fontanny rozprowadzają wodę, która porusza się w obiegu zamkniętym. Metodyka ta jest zarówno przyjazna dla środowiska (bez szastania wodą), jak i ekonomiczna (nie jest wymagana dystrybucja wody). Skądinąd, wodę deszczową można zbierać i dodawać do basenu po prostu za pomocą konewki lub innego rodzaju zestawu z systemu zbierania wody deszczowej. Istnieje wiele różnych rozwiązań.

Minimalistyczne fontanny dekoracyjne wymagają pompy do cyrkulacji wody w zbiorniku lub tacy zbiorczej przez element umieszczony wyżej w systemie. Nie musisz martwić się o aspekt estetyczny, ponieważ pompy fontannowe można łatwo ukryć pod pokrywą lub w pobliskim miejscu na przykład w obudowie zewnętrznej.

Materiały na fontanny

fontanna-corten-industrialna
fontanna-okragla-z-cortenu

Materiały użyte do wykonania fontanny będą częściowo zależeć od stylu fontanny, a wybrany typ określi ilość wymaganej konserwacji. Mamy do zaoferowania stal corten, która doskonale znosi każde warunki pogodowe i nie boi się wody.

W zgodzie opiniami klientów naszej firmy, a także badanie rynku i analiza danych oraz podsumowanie upewniają nas w przekonaniu, że wybór materiału jakim jest corten do budowy fontanny ogrodowej jest dobrym rozwiązaniem. Stal corten jest odporna na warunki klimatyczne i doskonale nadaje się do budowy fontanny jak i kaskady na ścianie, która jest popularna w krajobrazie. Corten jest bardzo mocny i trwały, tworzy oazę spokoju w Twoim domu i ogrodzie, oraz w dowolnie wybranym otoczeniu.

Jak zainstalować fontannę

Tu możesz znaleźć pełne rozwiązania zestawu fontann. Zawsze można włączyć zestaw fontanny do istniejącego stawu. W takim razie będziesz musiał wziąć pod uwagę rozbudowę istniejącej instalacji stawu, biorąc pod uwagę lokalizację pomp i filtrów, możesz też wybrać fontannę ze zbiornikiem własnym.

Kiedy otrzymasz nową fontannę nie spiesz się, aby ją zainstalować, nie spiesz się! Poświęć trochę czasu na przeczytanie instrukcji, aby prawidłowo zainstalować podłączenie elektryczne fontanny, jeśli nie będziesz postępować zgodnie z instrukcją, może to doprowadzić do nieprawidłowego działania, uszkodzenia fontanny, a nawet spowodować porażenie prądem ludzi, zwierząt domowych lub innych dzikich zwierząt. Weź pod uwagę wszystkie kwestie.

Generalną cechą wszystkich fontann wewnętrznych i zewnętrznych jest to, że zawierają wodę i są zasilane energią elektryczną. Aby upewnić się, że fontanna jest bezpieczna, należy ją podłączyć do gniazdka zabezpieczonego przed zwarciem posiadające uziemienie. Takie rozwiązanie powoduje wyłączenie pompy i odłączenie zasilania fontanny w przypadku zwarcia. Jeśli nie czujesz się pewnie i nie chcesz robić tego samodzielnie, skontaktuj się z elektrykiem.

Jakich komponentów potrzebujesz do ustawienia swojej fontanny?

fontanna-corten-z-wylewka-kaskasa
fontanna-ozdobna-okragla-z-cortenu

Gniazdko elektryczne w zasięgu ręki.

Programator (opcjonalnie).

Dystrybucja wody i odpływ w przypadku instalowania użytkowej fontanny z wodą pitną.

Pompa zbiornik jeśli instalujesz ozdobną fontannę, która nie zawiera pompy.

O ile pompa nie jest zasilana energią słoneczną, będzie wymagała podłączenia elektrycznego. Z uwagi na bezpieczeństwo gniazdko elektryczne powinno być umieszczone w wodoszczelnej obudowie o stopniu ochrony IP65.

W zależności od konstrukcji, wagi i wielkości podstawy fontanny może być konieczne wykonanie betonowego fundamentu i rozważenie przymocowania jej do tej konstrukcji za pomocą kołków mocujących.

Występuje również możliwość zainstalowania fontanny na patio lub dużym balkonie. Najlepiej przystosowane do tego rozwiązania są fontanny typu zbiornikowego, które nie są zbyt ciężkie i pracują w obiegu zamkniętym.

Szybka wskazówka: lubisz rośliny wodne? Pamiętaj, aby umieścić je z dala od rozpylającej się wody. Zapewni to Twoim roślinom długą żywotność!

Związane z tagami

Uwagi

Zostaw swój komentarz