Oczka wodne z cortenu

oczko wodne z blachy corten

Oczka wodne tworzą w ogrodzie niepowtarzalny klimat, są bardzo estetyczne, a dzięki swojej konstrukcji bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Stawy fontannowe nazywane są również basenem fontannowym lub brzegiem fontanny.

Oczko wodne, które znajdziesz w naszej ofercie, możesz wykorzystać w dowolnej przestrzeni. Największy wybór rozmiarów w Internecie od 1 metra do nawet 8 metrów oraz różnorodność form i wzorów gwarantuje, że nasze oczka wodne znajdują zastosowanie w małych i dużych ogrodach przydomowych, parkach, hotelach i innych miejscach publicznych . Każdy miłośnik dekoracji wodnych w ogrodzie może dopasować jeden z naszych produktów do swoich potrzeb.

W większości przypadków montaż wymaga wykonania wylewki o odpowiedniej średnicy i kształcie, naszym klientom przekazujemy instrukcję montażu oraz wszelkie informacje techniczne.

Aby stworzyć jeszcze lepszy efekt wizualny, naszym klientom oferujemy dekoracyjne oświetlenie led oraz specjalne dysze wodne. Oświetlone oczko wodne wygląda bardzo ładnie wieczorem.

sadzawka wodna

Stal Corten (znana również jako stal cortenowa) to specjalna stal pierwotnie opracowana do budowy mostów i drapaczy chmur ze względu na jej niesamowitą wytrzymałość. Pod wpływem warunków atmosferycznych tworzy ochronny, uderzający wygląd rdzy, tworząc ciepłe, bogate tekstury, nie zawsze kojarzone z metalem.

oczko
oczko

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz produkty ze stali corten, to będzie on w stanie niezwietrzałym lub częściowo zwietrzałym. Po umieszczeniu na zewnątrz rozpocznie się proces starzenia. Proces ten trwa kilka miesięcy, a stal corten ma okres reaktywnej patyny od 3 do 9 miesięcy, w zależności od lokalizacji i klimatu. Patyna lub rdza działają jak bariera ochronna, nie penetrując ani nie naruszając integralności strukturalnej materiału. Podczas procesu wietrzenia stal corten wytwarza węgiel spływający lub plamiący na sąsiednich materiałach, takich jak kamień lub beton. Aby zmniejszyć to możliwe zabrudzenie, wszystkie produkty ze stali corten są dostarczane z małymi nóżkami, które podnoszą produkt i zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi z materiałem podłogowym. Po początkowym okresie reakcji stal corten utwardzi się i samo-uszczelni, przy niewielkim lub zerowym wypływie węgla.

oczko wodne
oczko wodne
blacha corten

Zabarwienie każdego elementu będzie się zmieniać w zależności od procesu wietrzenia, ostatecznie tworząc rdzawo-brązową patynę. Ze względu na skład chemiczny stali corten podczas procesu starzenia tworzy się bardzo gęsta warstwa utleniająca, która chroni niebieską stal wewnątrz. Stal corten zawiera barierę ochronną, po prostu tworzy nową skórę, aby się chronić. Stal corten jest niezwykle trwała i ma znacznie wyższą odporność na korozję atmosferyczną niż inne stale, dlatego jest idealna do stosowania w paleniskach, donicach i elementach wodnych.

Nasze elementy wodne z pewnością stworzą uspokajającą oazę w Twoim ogrodzie.

Te wysokiej jakości stawy wodne są dostępne w 3 standardowych rozmiarach lub mogą być wykonane na zamówienie. Wykonane są ze stali corten o grubości 3 mm. Stal corten jest mocnym i odpornym na warunki atmosferyczne materiałem, który przy wystawieniu na działanie powietrza pokrywa się ochronną warstwą rdzy. Ta stała powłoka rdzy zapewnia ochronę przed dalszą korozją.

Proces wietrzenia rozpoczyna się natychmiast i trwa około 4 miesięcy w zależności od klimatu i lokalizacji. Proces ten można przyspieszyć, usuwając resztki oleju powierzchniowego pozostawionego w procesie produkcyjnym.

oczko wodne
duze oczko
kaSKADA FONTANNA

Uwaga – otrzymany produkt ze stali corten będzie nie zwietrzały lub częściowo zwietrzały, chyba że uzgodniono inaczej. Podczas procesu wietrzenia stal corten wytwarza spływający węgiel, a tym samym potencjalne plamy na sąsiednich materiałach, takich jak taras lub patio.

Proces starzenia się stali corten jest integralną częścią tego produktu i jako taki nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone otaczającym materiałom w wyniku wypływu węgla z produktów ze stali corten. Upewnij się, że nie umieszczasz produktu na żadnej powierzchni, która może zostać uszkodzona podczas procesu starzenia.

Oczka wodne są wykonywane na zamówienie, dlatego czas dostawy wynosi 5-8 tygodni od zamówienia