Inwestycja w zewnętrzne palenisko z cortenu

palenisko

Organiczna, a jednocześnie przemysłowa konsystencja i kolorystyka COR-TEN pozwala na stosowanie go w wielu stylach ogrodowych. Różne środowiska, w tym cykle mokre i suche, wpływają na stal w różny sposób, a wygląd ogrodu może być nieprzewidywalny i wyjątkowo urokliwy. Podobnie jak stal nierdzewna, COR-TEN może być używany do ozdabiania. Paleniska z natury dobrze pasują do COR-TEN, podobnie jak latarnie i oprawy oświetleniowe. Możesz go używać do skrzynek do sadzarek odpowiednich do ekstremalnych warunków. Wspaniałe przykłady bram i ogrodzeń zbudowanych z COR-TEN z odciągniętymi łącznikami i połączonymi z drewnianymi wspornikami są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym projektowaniu.

ozdobny element corten

Być może jeden z najbardziej uderzających przykładów formy, funkcji i estetyki przy użyciu stali COR-TEN można znaleźć w pracach stworzonych na potrzeby ogrodnictwa.

Palenisko metalowe. Zostało wykonane ze stali cortenowej o grubości 4 mm. Palenisko wykonane ze stali Corten jest bardzo trwałe i nie wymaga konserwacji. Jedyne, co musimy zrobić, to oczyścić drewno opałowe z zanieczyszczeń. Palenisko Corten łączy w sobie atrakcyjny design i praktyczne zastosowanie. Świetnie sprawdza się jako źródło światła i ciepła w chłodniejsze dni. Palenisko corten sprawdzi się w ogrodzie lub na przydomowym tarasie.

Stal Corten lub stal odporna na warunki atmosferyczne to rodzaj metalu, który z czasem tworzy unikalną rdzawą patynę, a jej nazwa wywodzi się od dwóch głównych właściwości stali Corten: dobrej „odporności na korozję” i dobrej „wytrzymałości na korozję”.

palenisko
palenisko

Stal Corten ma dobrany skład chemiczny, dzięki czemu reaguje z wodą i tlenem, umożliwiając powstanie ochronnej warstwy rdzy na powierzchni, zachowując jednocześnie strukturalną integralność warstwy stali pod rdzą.

Architekci krajobrazu, od których klienci oczekują zewnętrznej strefy rozrywki, która zwiększy ich użyteczną przestrzeń domową, już wiedzą, że palenisko zewnętrzne może wnieść fantastyczny klimat i ciepło do każdego projektu ogrodowego.

Inwestycja w palenisko na zewnątrz pozwala w pełni wykorzystać taras lub patio, ponieważ goście nie muszą wycofywać się do wnętrz, gdy zachodzi słońce lub gdy wieczór staje się trochę chłodniejszy.

Większość palenisk zewnętrznych jest oczywiście przeznaczona jako źródło ciepła, chociaż w innych miejscach można znaleźć takie, które są wykonane prawie wyłącznie do celów dekoracyjnych.

okragle palenisko
duze palenisko

Paleniska to nie tylko piękne elementy przestrzeni na zewnątrz, to elementy służące do zbliżania ludzi. Niewiele rzeczy jest bardziej fundamentalnych lub przyjemniejszych niż siedzenie przy otwartym ognisku z rodziną i przyjaciółmi.

Kolekcja odpowiednich projektów Zone Pots nadaje nowoczesny wymiar pierwotnemu ognisku dzięki prostym naczyniom z cortenu i stali nierdzewnej.

Firma Zone Pots wprowadziła na rynek nową gamę łatwych do zainstalowania palenisk zasilanych gazem o mocy 15 kW-25 kW – bez projektu budowlanego, wystarczy zarejestrowane źródło gazu – przy użyciu butli LPG lub gazu z sieci zasilającej z domu.

Dostępne w szerokiej gamie wykończenia, w tym, stali nierdzewnej i stali corten.  Wysokiej jakości produkty korzystają z ponad dziesięcioletniego doświadczenia w projektowaniu i dostarczaniu najlepszych kominków zewnętrznych, z których wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać najgorsze warunki klimatyczne w Polsce.

palenisko
kwadtratowe
palenisko corten

Paleniska ogrodowe to doskonały przykład sztuki użytkowej, czerpiącej inspirację z otaczających form naturalnych, wykorzystujących i eksplorujących walory materiału – cenna technika dla każdego projektanta poszukującego inspiracji w swojej pracy.

Jeśli widziałeś kreatywne lub inspirujące przykłady stali corten używanej w projektowaniu ogrodów, daj nam znać.