Dekoracyjne fontanny ogrodowe z cortenu

Fontanna z cortenu na tarasie wypoczynkowym

Fontanny dekoracyjne czy funkcjonalne

Elementy wodne są wspaniałym i przyjemnym akcentem w domu, biurze lub ogrodzie na świeżym powietrzu. Oprócz tego, że są estetyczne, oferują spokojny akcent i styl. Szum wody w ruchu działa kojąco i jest wyjątkowy dla każdej fontanny. Dodanie fontanny może również służyć celom praktycznym. Na przykład duża fontanna na świeżym powietrzu może zagłuszyć odgłosy ruchu ulicznego lub hałas sąsiedztwa, tworząc wspaniałe, ciche miejsce. Fontanny działają w bardzo prosty sposób. Woda jest utrzymywana w niecce, w której pompa recyrkulacyjna pobiera wodę z basenu do rury lub i wypycha ją z punktu wyjścia z fontanny. Woda wpadnie do basenu lub przepłynie przez elementy fontanny aż dotrze do basenu. 

Fontanna industrialna podświetlana z cortenu

Fontanna ogrodowa – to nie tylko niezwykle atrakcyjna i efektowna dekoracja, ale także woda i jej kojący hałas, który uspokaja nasze samopoczucie. Woda ta może płynąć dekoracyjnie kaskadą, przelewać się z podłogi na podłogę, a także rozpryskiwać się w górę.

Wszystkie nasze fontanny wykonane są z mocnego i trwałego cortenu, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie boją się upałów, deszczu, silnych wiatrów, tylko zimą należy je osuszyć. Fontanny z cortenu mają zamknięty obieg, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby doprowadzania do nich bieżącej wody. Dodatkowym atutem jest podświetlenie LED, które szczególnie nocą wygląda efektownie.

trzystopniowa fontanna z cortenu
kaskada fontanna stopniowana

Różne style fontann

Należy rozróżnić fontanny funkcjonalne , które są podłączone do wody pitnej i stanowią rzeczywiste źródło wody, oraz fontanny ozdobne, które składają się z kaskadowej wody nie nadającej się do picia, pompowanej z ukrytego zbiornika.

Dekoracyjne fontanny działają w obiegu zamkniętym , i mają charakter dekoracyjny.
Większość fontann dekoracyjnych ma pompę i w zależności od projektu, efekt kaskadowy, dzięki któremu woda z wyższej niecki przepływa do jednej lub więcej niższych niecek.

Do każdego ogrodu pasuje fontanna . Niezależnie od tego, czy szukasz zewnętrznego akcesorium pasującego do Twojego domu, czy też czegoś wyjątkowego, co przykuwa wzrok, przede wszystkim musisz zdecydować, jaki styl będzie pasował do Twojej fontanny .

Niezależnie od tego, czy szukasz fontanny o dużym charakterze, nowoczesnego modelu, czy też o wyglądzie antycznym, dostępnych jest wiele opcji, od tradycyjnych po niepowtarzalne.

ciekawa fontanna ogrodowa z cortenu
okrągła donica nowoczesna z cortenu - fontanna

Jak działają fontanny

Fontanny rozprowadzają wodę, która porusza się w obiegu zamkniętym. Operacja ta jest zarówno przyjazna dla środowiska (bez marnowania wody), jak i ekonomiczna (nie jest wymagana dostawa wody). Nawiasem mówiąc, wodę deszczową można zbierać i dodawać do basenu po prostu za pomocą konewki lub innego rodzaju zestawu z systemu zbierania wody deszczowej. Istnieje wiele różnych systemów .

Zewnętrzne fontanny dekoracyjne wymagają pompy do cyrkulacji wody w zbiorniku lub tacy zbiorczej przez element umieszczony wyżej w systemie. Nie musisz martwić się o aspekt estetyczny, ponieważ pompy fontannowe można łatwo ukryć pod podstawą lub w pobliskim miejscu (na przykład w obudowie)

Materiały na fontanny

Materiały użyte do wykonania fontanny będą częściowo zależeć od stylu fontanny, a wybrany typ określi ilość wymaganej konserwacji. Proponujemy stal corten, która doskonale znosi każde warunki pogodowe i nie boi się wody.

Zgodnie z opiniami klientów naszej firmy, a także badanie rynku i analiza danych oraz podsumowanie upewniają nas w przekonaniu, że wybór materiału jakim jest corten do budowy fontanny ogrodowej jest dobrym rozwiązaniem. Stal corten jest odporna na warunki atmosferyczne i doskonale nadaje się do budowy fontanny jak i kaskady na ścianie, która jest popularna w krajobrazie. Corten jest bardzo mocny i trwały, tworzy oazę spokoju w Twoim domu i ogrodzie, oraz w dowolnie wybranym otoczeniu.

Ogród z fontanna ogrodową
Duża fontamna ogrodowa kaskadowa
Fontanna kaskadowa z blachy corten

Jak zainstalować fontannę

Możesz znaleźć pełne zestawy fontann.
Istnieje możliwość włączenia fontanny do istniejącego stawu. W takim razie będziesz musiał wziąć pod uwagę budowę lub instalację stawu, biorąc pod uwagę lokalizację pomp i filtrów, możesz też wybrać fontannę ze zbiornikiem własnym.

Po otrzymaniu nowej fontanny nie spiesz się, aby ją zainstalować, nie spiesz się! Poświęć trochę czasu na przeczytanie instrukcji, aby prawidłowo zainstalować podłączenie elektryczne fontann, jeśli nie będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, może to doprowadzić do nieprawidłowego działania, uszkodzenia fontanny, a nawet spowodować porażenie prądem ludzi, zwierząt domowych lub innych dzikich zwierząt. Weź pod uwagę wszystkie kwestie.

Wspólną cechą wszystkich fontann wewnętrznych i zewnętrznych jest to, że zawierają wodę i są zasilane energią elektryczną. Aby upewnić się, że fontanna jest bezpieczna, należy ją podłączyć do gniazdka zabezpieczonego przed zwarciem posiadające uziemienie. Takie rozwiązanie powoduje wyłączenie pompy i odłączenie zasilania fontanny w przypadku zwarcia. Jeśli nie czujesz się komfortowo i nie chcesz robić tego samodzielnie, skontaktuj się z elektrykiem. 

Jakich komponentów potrzebujesz do ustawienia swojej fontanny ?

Gniazdko elektryczne w zasięgu ręki

Programator (opcjonalnie)

Zaopatrzenie w wodę i odpływ w przypadku instalowania funkcjonalnej fontanny (z wodą pitną)

Pompa basen jeśli instalujesz ozdobną fontannę, która nie zawiera pompy

ile pompa nie jest zasilana energią słoneczną , będzie wymagała podłączenia elektrycznego. Ze względów bezpieczeństwa gniazdko elektryczne powinno być umieszczone w wodoszczelnej obudowie o stopniu ochrony IP65 .

W zależności od konstrukcji , wagi i podstawy fontanny może być konieczne wykonanie betonowej podstawy i rozważenie przymocowania jej do tej podstawy za pomocą kołków mocujących .

Istnieje również możliwość zainstalowania fontanny na patio lub dużym balkonie . Najlepiej przystosowanymi do tego fontannami są fontanny typu umywalkowego, które nie są zbyt ciężkie

Szybka wskazówka: lubisz rośliny wodne ? Pamiętaj, aby umieścić je z dala od rozpylania wody. Zapewni to Twoim roślinom długie życie!